Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pevkur: digiretsept on hästi vastu võetud

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri hinnangul on nii apteekrid, arstid kui patsiendid probleemidest hoolimata digiretsepti üldiselt hästi vastu võtnud.
"Kahjuks on iga uue ja mahuka infosüsteemi töölepanek seotud riskidega ning võimalike tagasilöökidega," ütles minister ja kinnitas, et süsteem saadakse tõrgeteta tööle.

Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov selgitas, et süsteem ei suuda olemasoleva koormusega korralikult toimida, sest neli aastat tagasi tagasi tehtud prognoosid hindasid olukorda valesti. Tema sõnul ilmnevad probleemid eelkõige tipptundidel ning palga ja pensioni väljamaksete päevadel.

"Aga tunneli lõpus valgus paistab ning kui kõik suudavad teha maksimaalse pingutuse, ei tohiks olla ületamatu takistus digiretsept korralikult toimima panna," lisas Danilov.

Ministeeriumi IT-partnerid Microlink ja Helmes teatasid, et projekti teeb keerukaks paljude eri organisatsioonide osalemine, kellel kõigil on erinevad tehnoloogilised platvormid ja nõuded.

Eile leppisid osapooled kokku, et olemasoleva süsteemi hindamiseks tellib ministeerium auditi ning järgmised sammud otsustatakse pärast selle tulemuste selgumist.

Peaminister Andrus Ansip nimetas kolmapäeval parlamendi ees digiretsepti suureks pettumuseks ning ei välistanud, et keegi saab tekkinud segaduse eest ka karistada.

Teisipäeval kinnitas haigekassa, et probleemset digiretsepti infosüsteemi kinni ei panda, kuid soovitas lähikuudel arstidel välja kirjutada paberretsepte.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: