Porkuni kooli uuele hoonele pandi nurgakivi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lääne-Virumaal Tamsalu vallas pandi täna nurgakivi Porkuni kooli uuele hoonele, mis valmib järgmiseks suveks.
Porkuni kool on riigipõhikool hariduslike erivajadustega lastele, kelle on intellekti- või liitpuue, vahendasid ERRi raadiouudised.

Uues hoones on köök, võimla, ujula, õppeklassid ja õpilaskodu. Kool on mõeldud ligikaudu sajale õpilasele.

Tamsalu vallavanem Toomas Uudeberg tõdes, et kool on vajalik, kuna lapsi käib sinna üle Eesti ja neid peab ka korralikult õpetama ning uus kool annab selleks paremad võimalused.

"Kõik funktsioonid, mida kool peab täitma saab uue koolimajaga lahendatud. Üks põhjus, miks vana kool ei saanud oma funktsiooni täita, oli see, et omal ajal ehitati see natuke teiste põhimõtete järgi ja natuke teiste laste koolitamiseks. Uues koolimajas on kõik koos, vahemaad on suhteliselt olematud, majad on koridoridega ühendatud ning mõeldud on ka rehabilitatsiooni osale. Väga head tingimused tulevad," rääkis Uudeberg.

Porkuni kool on üks neljast erivajadustega laste riigikoolist, mille kordategemiseks on haridus- ja teadusministeerium ning Riigi Kinnisvara AS lepingu sõlminud.

"Riik on hea peremees siis, kui suudab hoolitseda kõige nõrgemate eest - erivajadustega lapsed vajavad meie kõigi ühist hoolt ja neid koolitavad pedagoogid tähelepanu ja häid töötingimusi," rääkis haridusminister ütles Tõnis Lukas.

Tööde maksumus on 53 miljonit krooni ilma käibemaksuta ning koolimaja peab valmima tuleva aasta suvel.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: