Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ajakiri Time nimetas aasta inimeseks "sinu"

USA ajakiri Time valis tavakodanike loodud internetisisu - blogide, videote jagamise keskkonna YouTube ja suhtluskeskkonna MySpace plahvatusliku kasvu tõttu aasta inimeseks "sinu".
"Globaalse meedia ohjade haaramise eest, uue digitaalse demokraatia rajamise ja raamistamise eest, ilma tasuta töötamise eest ja professionaalide löömise eest nende oma mängus, Time'i aasta inimene 2006 oled sina," vahendas Reuters ajakirja töötaja Lev Grossmani kirjutist.

Grossmani sõnul on kasutajate loodud veebikülgede tarbijad ja tootjad näidanud kogukonda ja koostööd seninägematus ulatuses.

Oma aasta inimesele pühendatud ajakirja numbri esikaanele on Time'i toimetus pannud peegli pildi, sest toimetaja Richard Stengeli sõnul väljendab see otseselt mõtet, et sina, mitte meie, kujundad ümber infoajastut.

"Sina" edestas konkurentsis aasta inimese tiitlile Iraani presidenti Mahmoud Ahmadinejadi, Hiina presidenti Hu Jintaod, Põhja-Korea liidrit Kim Jong-ili ja endist USA välisministrit James Bakerit, kes juhtis Iraagi uurimisgruppi.

Time on aasta inimest nimetanud alates 1927. aastast ning igal aastal on tegemist olnud spekulatsioonide allikaga ja vastuolusid on põhjustanud ebapopulaarsed valikud, nagu näiteks Adolf Hitleri valimine 1938. aastal või ajatolla Homeini valimine 1979. aastal.

Valiku tegemisel püütakse leida inimene või inimesed, kes on kõige enam mõjutanud uudiseid ja meie elusid nii heas kui halvas mõttes ning kehastanud aasta jaoks olulist igas tähenduses.

[flowplayer]://media.err.ee/uudised/2006-12-17_AK_you.mp4[/flowplayer]

Toimetaja: Berit Nuka

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: