Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kõik Saaremaa omavalitsused on ühinemiskõnelusteks valmis

Foto: Postimees/Scanpix

Kaarma, Lümanda ja Kärla vald peavad Saaremaal aktiivseid läbirääkimisi ühisvalla moodustamiseks, samas selgus omavalitsusjuhtide kohtumisel ootamatult, et erinevalt varasemast vastuseisust on nüüd ka pea kõik teised maakonna vallad ühinemiskõnelusteks valmis.

Kuressaare linnavalitsus kutsus esimest korda Saaremaa omavalitsuste esindajad kokku, et vabas vormis Saaremaa tulevikust vestelda, nimetades seda kokkusaamist kärajateks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõigile oli siiski varuks ka üllatusküsimus. Kuressaare abilinnapea Taavi Kurisoo sõnul oodati ühinemisküsimusele täna ka põhimõttelisi vastuseid, sest otsus on siiski volikogude teha.

Tõsi on fakt, et Saaremaa omavalitsused pole enam n-ö ühtse mütsi all - omavalitsusliitu kuuluvad erimeelsuste tõttu 16 omavalitsusest 12.

"Saaremaa omavalitsuste liit ei toimi võib-olla seepärast, et neli suurt omavalitsust on liidust väljas. Selles ongi kogu küsimus," tõdes liidu esimees Raimu Aardam.

Ligi kaks tundi Kuressaares suletud uste taga käramist tõi ka tulemuse.

"Ükski vallavanem ei öelnud täna "ei". Kui Kuressaare teeks neile ettepaneku ühinemisläbirääkimisteks, siis nad oleksid sellega nõus. Mulle tuli see vastus siira üllatusena. Ma oleks arvanud, et vähemalt pooled vallajuhid ütlevad, et nemad küll ei tahaks läbi rääkima hakata, aga sellist seisukohta ei olnudki," rääkis Kuressaare linnapea Hannes Hanso.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep märkis, et kuigi vald on valmis kohe läbi rääkima, tahaks ta veel kolm aastat omaette toimetada.

Kui Kuressaare linnavalitsuse poolt lahti löödud pall löödi Saaremaa omavalitsuste poolt tagasi Kuressaarele, siis see, kas linnavalitsus jääb palli hoidma või lüüakse see konkreetsete ühinemisläbirääkimiste kutsega uuesti lahti, oleneb juba linnavalitsuse meeskonnast.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: