Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sillamäel sai talgupäeval korda rannapark ja maastikukaitseala

Foto: Postimees/Scanpix

Kõikjal Eestis tehti täna suurel talgupäeval palju vajalikke töid ära, Sillamäel korrastati rannapark, haiglatagune mets ja maastikukaitseala.

Rannapark oli üks kohtadest, kus Sillamäel täna tööd tehti, aga kokku oli taolisi kohti kümmekond. Näiteks haiglatagune mets ja aiandusühistud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Noorus tuleb meelde. Nõukogude ajal käisin igal laupäevakul tööd tegemas. See meeldib mulle,
Kõik teised töötavad ja mina ka," kommenteeris talguline Gennadi.

"Täitsa vabatahtlikult tulin. Muidu öeldakse, et vabatahtlikult, aga sunniviisiliselt, aga ei, täna tulin täiesti vabatahtlikult," sõnas Andrei.

Osa inimestest korrastas ka Langevoja maastikukaitseala. Langevoja juga on väike, ilus ja vähetuntud juga Sõtke jõel. Looduskaitseaktivistist talgujuhil on sellega seoses palju mälestusi.

Sillamäe looduskaitseselts on Langevoja koristanud juba 30 aastat.

Küsimus, mis on kergem, kas enda ja teiste järelt koristada või mitte risustada, pani talgujuht Vladimir Miritvortsevi mõtlema - ilmselt on koristada lihtsam, sest inimeste mõttemaailma on raske muuta ja mõni viskab ikka veel prügi maha ka prügikasti kõrvale.

Kokku lõi tänastel talgutel kaasa üle 43 tuhande inimese.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: