Tallinna linn palub ministeeriumil president Rüütli krundi eest raha mitte küsida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1399574326000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tallinna linn soovib kinkida president Arnold Rüütlile elamuehituseks krunti, mille eest peaks linnavalitsus maksma 65 protsenti krundi väärtusest omandireformi reservfondi. Linn palub aga rahandusministrile saadetud kirjas, et krundi eest raha ei nõutaks, vastasel juhul peab krundi eest tasuma president Rüütel.

Kommenteerides Tallinna linnavalitsuse valmisolekut kinkida kaks krunti Maarjamäel, ütles rahandusminister Jürgen Ligi "Aktuaalsele kaamerale", et kingituse eest peab maksma see, kes kingituse teeb, mitte kingi saaja.

"Loomulikult seadus ei näe ette seda, et see, kellele kingitakse, see asja kinni maksab. Kingi tegija peab maksma ja kingi tegijalt on kummaline paluda, et keegi teine selle kingi kinni maksaks, riik antud juhul," ütles Ligi.

Kokku on 3048 ruutmeetri suuruse maa hind 320 tuhat eurot. 65 protsenti sellest on 208 000. Rahandusminister ütles, et kinkimise vastu pole kellelgi midagi, aga seda tuleb linnal teha oma raha eest.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk selgitas, et krunt soovitakse kinkida, et lahendada president Rüütli eluasemeprobleeme, mida ta on seni pidanud tegema oma kulude ja kirjadega.

Tänase Äripäeva andmetel on presidendil Kadriorus korter, Tartus maja ja Saaremaal kuus kinnistut. President Rüütli pere kasutuses on ka tähtajatu kasutusõigusega maja Nõmmel Kaare tänavas, mis kuulub Riigi kinnisvara aktsiaseltsile.

Võrk rääkis, et Rüütli praegune kodukoht Nõmmel on ajast ja arust ning vajab remonti. Sel põhjusel ongi Rüütel Võrgu kinnitusel pöördunud riigi poole, et see maa enda omandisse saada ja oma rahaga korda teha, ent tema palvet ei rahuldatud.

Riigi poole pöördumine tähendab, et jutt käib Riigi kinnisvara aktsiaseltsist (RKAS), kellega president Rüütel suhtleb presidendi kantselei kaudu.

RKAS-ist vastati "Aktuaalse kaamera" küsimusele, et nad on teinud presidendi kantseleile korduvalt erinevaid ettepanekuid Tallinnas Kaare 10 kinnistul oleva elamu osaliseks või täielikuks renoveerimiseks, kuid presidendi kantselei on tööde tellimisest seni paraku loobunud.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: