Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome Instituudi uueks juhatajaks saab Anu Laitila

Anu Laitila
Anu Laitila Autor/allikas: Soome Instituut
Soome Instituudi Sihtasutus kinnitas aastateks 2015–-2017 instituudi uueks juhatajaks Anu Laitila.

Viimased kuus aastat on Anu Laitila (36) töötanud Soomes kirjandust populariseeriva Lugemiskeskuse (Lukukeskus) juhatajana. Soome Instituudi juhatajana alustab ta tööd 1. jaanuaril 2015, teatas Soome Instituut.

Anu Laitila on omandanud magistrikraadi Helsingi Ülikoolis, kus ta õppis soome kirjandust. Ta on tõlkinud eesti kirjandust ning kuulunud mitmeid aastaid nii Soomes asuva Tuglase seltsi kui ka Eestis tegutseva Soome Instituudi juhatusse.

"Soome Instituudil on tugev keeleprogramm, mis toetab soome keele õppimist Eesti põhi- ja keskkoolides. Meie eesmärgiks on saada soome keel tulevikus Eesti riigieksamite hulka," ütles Laitila.

1991. aastal asutatud Soome Instituudil on esindused nii Tallinnas kui ka Tartus ning see on üks 17 Soome kultuuri- ja teadusinstituudist maailmas. Soome Instituudi Sihtasutuse juhatuse esimees on Soome Kodumaiste Keelte Keskuse juhataja professor Pirkko Nuolijärvi.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: