Kelam: idapiir vajaks rohkem tööjõudu ja uusi radareid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tunne Kelam
Tunne Kelam Autor/allikas: ERR/Ülo Josing

Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam tutvus täna Viru Vangla ja Narva piiripunktiga. Tema hinnangul vajaks Eesti idapiir rohkem tööjõudu ja uusi radareid.

"Piirist jääb hea mulje - ma mõtlen töötegijaid, seda mida nad on saavutanud. Mis on praegu probleem, eriti kui ohud ja riskid on suurenenud, on see, et piirivalve vajab kindlasti rohkem töötajaid. Näiteks Narva piiripunkt on esitanud ju taotluse 35 töötajale ja see lükati tagasi, aga on täiesti selge, et kui uus piiripunkt saab valmis ja kõik kohad pole täidetud, siis inimeste läbivool takerdub kasvõi selle taha, et kõik luugid ei ole avatud ning siis see kujuneb probleemiks," ütles Kelam ERRi raadiouudistele.

"Teine on varustus - varustust on, see on väga hea. Tegelikult on isikukoosseis piirivalvel minimaalne, aga see on saavutatav ainult tänu moodsale tehnikale. Vaja on uusi radareid ja kaasaskantavaid aparaate. Need nõuded on suurenenud julgeolekuriskide olukorras ja sellega on samuti vaja arvestada," jätkas ta.

Võrreldes Kagu- ja Lõuna-Euroopa piiridega on Eesti piir tema sõnul tugev.

"Muidugi Kagu-Euroopas on teine olukord - seal on tuhanded inimesed, kes tahavad meeleheitlikult Aafrikast ja Lähis-Idas Euroopasse tulla. Seega inimeste arv ei ole võrreldav. Meil on selles mõttes suhteliselt stabiilne ja ka kolmandate riikide illegaalide või varjupaigataotlejate arv on selgelt vähenenud, sest tänu meie piirivalvele on levinud sõnum, et Eesti ei ole väga soovitatav paik, kuhu minna ja sisse tungida. Minu meelest on see väga hea sõnum, aga see on tänu sellele, et me oleme suutnud piiril sellised tingimused luua. Tänu meie inimestele ja muidugi ka tänu meie seadustele," rääkis Kelam.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: