Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eksperdid: Vene telekanalid ei karda, et lausvale propaganda usaldusväärsust kahandab

Meediakespertide arvates pole Vene telekanalitel põhjust karta, et faktide segamine lausvalega võiks nende propaganda usaldusväärsust kahandada.

"Kui jõuaks ka Vene meediaruumi pärale uudis, et need uudistesaate uudised sisaldasid lausvalet, siis juba eeldatakse, et inforuum on nii hästi kaitstud, et see võib jõuda ainult marginaalse hulga vaatajateni," nentis valitsuse kommunikatsioonibüroo nõunik Ilmar Raag "Aktuaalsele kaamerale".

"Nad ei kardagi seda, et keegi väljastpoolt suudaks Vene vaatajat mõjutada," lisas ta.

"Me ei tunne Vene vaatajat. Nad usuvad ikka oma televisiooni päris suuresti," tunnistas ka meediaekspert Vitali Belobrovtsev.

Belobrovtsevi sõnul on selline lausvalega pikitud propaganda suunatud eelkõige Venemaa siseturule. "Vene propagandamasina esimene ja praegu kõige suurem eesmärk on näidata inimestele, et Venemaa on vaenlaste poolt ümber piiratud. Ja neid vaenlasi peaks kuidagi personifitseerima."

Venemaa Kremli-meelse ajakirja Natsionalnaja Oborona peatoimetaja Igor Korotšenko ütles, et pole kõnealust uudislõiku näinud, kuid üldiselt kajastavad Venemaa massiteabevahendid olukorda objektiivselt, mis ei pruugi paljudele meeldida.

"No aga kas siis Eesti meediakanalid kajastavad Venemaal toimuvaid protsesse objektiivselt?" ütles Korotšenko.

Samas kogub Youtubes vaatajaid venekeelne videoklipp "Tere, ma olen vene okupant!", kus väidetakse, et Vene okupatsioon on kõigile maadele, sealhulgas Eestile õitsengut toonud. "Jah, ma olen okupant sünniõiguse alusel," kuulutab videoklipp, mis on kogunud mõne päevaga üle 3 miljoni vaataja.

Kui hiljuti näitas Venemaa telekanal Eesti eurolaulu võistluse vaheklippi, väites, et tegu on Eesti Televisioonis näidatud juhisega, kuidas käituda venelastega, siis nüüd on telekanali Rossija uudistesaade selle kurioosumi ületanud. Nimelt näidati "Tujurikkuja" videoklippi pealkirjaga "Eesti otsib neonatsi" ning kinnitati, et tegu oli EKRE-lasest parlamendisaadiku Jaak Madisoni kodukoolis toimunud üritusega.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: