Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maavarade haldamise jagamine ministeeriumide vahel selgub täpsemalt pärast analüüsi

Foto: Postimees/Scanpix

Värske koalitsioonilepingu järgi kaaluvad võimuparteid, kas viia maavarade haldamine keskkonnaministeeriumist majandusministeeriumi alla. Järelevalve maavarade heaperemeheliku kasutamise üle jääks ka edaspidi keskkonnaministeeriumile.

Eesti Energia ja Viru Keemia Grupi juhid peavad võimuliidu plaani heaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma arvan, et see on väga mõistlik areng, sest põlevkivi hakkab Eesti riik ikkagi nägema võimaluse, mitte probleemina. Ja peale selle, et on loomulikult ka keskkonnateemad seotud põlevkiviga, põlevkivi ikkagi annab 4-5% SKP-st ning otseselt või kaudselt üle 20 000 töökoha," märkis Eesti Energia juht Hando Sutter.

"Eesti mäendusesektor on seda olemuslikku vastasseisu juba pikemalt välja toonud, et keskkonnaministeerium selle vara omanikuna peab tagama nagu kahte vastandlikku konfliktset valdkonda - ühtepidi keskkond võimalikult puhtaks teha ja teiselt poolt majanduses parima suurima efekti saada," märkis Viru Keemia Grupi juht Priit Rohumaa.

Värske majandus- ja taristuminister Kristen Michal leiab, et põlevkivi aastane kaevandamismaht võiks jääda praegusele tasemele - 20 miljonit tonni aastas.

Samas võiks tema sõnul kaaluda seda, et kaevandamismahu üle peetaks arvestust mitmete aastate kokkuvõttes. Kuna aastane maht pole seni üldiselt täis tulnud, siis kokkuvõttes tähendaks see, et ilmselt saaksid ettevõtted kaevandada rohkem.

Michal toonitas samas, et see, milline ministeerium millega tegelema hakkab, selgub alles siis, kui on läbi viidud analüüs.

"See reaalne kaevandamismaht on seal suurusjärgus 15-16 miljonit tonni, mitte isegi 20 ligidal. Et vaadata, kuidas see reaalse kaevandamismahu ja kaevelubade aastate peale jaotumine on. Eks me seda selle analüüsiga siis vaatame," lausus Michal.

"Selle aasta lõpuks võiks olla mingi selgus, aga täpset kuupäeva on täna veel vara välja lubada, sest nüüd lähema kuu jooksul me paneme paika valitsuse tööplaani ja valitsuse tööplaanis saab iga asi endale täpse kuupäeva," lisas ta lõpetuseks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: