Admiral Pitka luurevõistlusel pannakse proovile seitsme riigi sõdurid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Admiral Pitka luurevõistlus
Admiral Pitka luurevõistlus Autor/allikas: Kaitseliit

Võrumaal algab teisipäeval admiral Pitka luurevõistlus, milles pannakse proovile seitsme riigi sõdurite oskused ja teadmised.

Maailma üheks raskemaks militaarvõistluseks peetaval admiral Pitka luurevõistlusel läheb võistlustulle 25 võistkonda seitsmest riigist, kes peavad nelja päeva jooksul läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult ligi 120 kilomeetrit.

Kuigi suurem osa võistkondi esindab kohalikke jõustruktuure - Kaitseliitu, kaitseväge ja vanglateenistust -, leiab võistlejate nimekirjast ka arvestataval hulgal väliskülalisi. Rajale läheb kaks Soome, kaks USA, üks
Taani, Rootsi, Norra ja Läti võistkond. Samuti on võistlusel oma naiskonnaga esindatud ka naiskodukaitse.

Admiral Pitka luurevõistluse avatseremoonia toimub teisipäeval Rõuge keskuses kell 13. Esimesed võistkonnad lähevad rajale sama päeva viimastel tundidel Nursipalust.

Võistlusele paneb punkti laupäeva hommikul toimuv lõpujooks, mille finiš on Võru külje all Tamula järve ääres. Võistluse lõpetamine on samuti laupäeval Võrus kell 14.

Pealtvaatajatel on võimalus võistlusest osa saada nii ava- kui lõputseremoonial. Võistlustingimustes saab võistlejaid tegutsemas näha reedel alates kella 15st avatud kontrollpunktis Rõuge Ööbikorus, kus on üles seatud takistusrada.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärk on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, kuid ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest osa üle 300 inimese.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: