Eesti islamivaimulik peab Tsahkna burkakeelu ideed solvavaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Burkat kandev naine. Autor/allikas: Nicolas Asfouri/AFP/Scanpix

Eesti islamikogukonna peaimaam Ildar Muhamedšin on vastu IRL-i juhi ja sotsiaalkaitseministri Margus Tsahkna ideele keelata Eestis nägu katvad riietusesemed.

Intervjuus ERR-i venekeelsele portaalile avaldas Muhamedšin lootust, et "terve mõistus" võidab ning olulist religioosset tähendust omavat riietust ära keelama ei hakata.

"See initsiatiiv - hoolimata sellest, et tegu on praegu vaid ideega - on tõsine Eesti Vabariigi põhiseaduse rikkumine. Kõigil riigi elanikel on õigus nii oma usuliste veendumuste väljendamiseks kui ka vastava riietuse kandmiseks. Sotsiaalkaitseministri poolt väljendatud idee on näide diskrimineerimisest usulise kuuluvuse alusel. See on usu solvamine. Võib-olla siis keelatakse ka munkadel riietuda vastavalt sajandeid kestnud traditsioonidele? Veider on kuulda midagi sellist demokraatlikus riigis," rääkis mufti.

"Kahjuks näitab teiste riikide kogemus, et sellised ideed on teatud isikute katse tugevdada oma poliitilist positsiooni," lisas ta.

"Nagu ma juba ütlesin, rikub Tsahkna initsiatiiv inimõigusi. Eesti moslemid on valmis oma õiguste nimel võitlema. Ma kahtlen, kas poliitiku mõte teoks tehakse ja seadusena vastu võetakse. Kuid Eesti islamikogukond on valmis selle absurdi vastuvõtmise korral pöörduma abi saamiseks kõigi Euroopa Liidu võimuorganite poole. Ma väga loodan, et selleni asi ei lähe," sõnas Muhamedšin lõpetuseks.

Sotsiaalkaitseminister ja IRL-i esimees Margus Tsahkna on teinud ettepaneku, et Urmas Reinsalu (IRL) juhitud justiitsministeerium hakkaks analüüsima, milliseid probleeme võib kaasneda siia tulevate pagulastega. Näiteks tegi Tsahkna ka konkreetse ettepaneku keelustada nägu katvate riietusesemete kasutamine avalikes kohtades. See tähendaks, et islamiusku naised ei saaks kanda traditsioonilisi nägu varjavaid peakatteid, nagu burka või niqaab.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: