USA-s arreteeriti Fergusoni aastapäeva protestidel üle 70 inimese

Ameerika Ühendriikides Missouri osariigis Fergusoni linnas arreteeriti protestidel, millega meenutati aasta möödumist relvastamata mustanahalise Michael Browni tapmist valgenahaliste politseinike poolt, rohkem kui 70 inimest.
Protestidega seoses kuulutati esmaspäeva õhtul linnas välja ka eriolukord, kui märulivarustust kandnud politseinikud ajasid inimesi tänavatel laiali, vahendas BBC.
Fergusoni politsei pressiesindaja ütles, et täna peeti kinni 23 inimest, kuid politsei ei kasutanud meeleavalduse laialiajamiseks kordagi pisargaasi, suitsupomme ega ka tulirelvi. Esmaspäeval vahistati kokku üle 50 inimese.
Sel pühapäeval sai 18-aastane Tyrone Harris kriitiliselt vigastada, kui teda Fergusonis politsei tulistas. Võimuesindajate sõnul oli Harris relvastatud ja ta avas tule, kuid noormehe isa sõnul on sündmuste kirjeldamisel valetatud. Prokurörid on Harrisele esitanud kümme erinevat süüdistust, sh politseiniku ründamine.
Tulevahetus järgnes eelmisel päeval toimunud rahumeelsele ja mornile Michael Browni surma mälestamisele.
18-aastast Michael Browni tulistas 2014. aasta augustis politseinik, hiljem leiti, et noormees polnud midagi valesti teinud. Browni surm vallandas kogu USA-s ulatusliku protestilaine ülemäärase jõu kasutamise ja rassismi pärast Ühendriikide politseis.
Toimetaja: Liis Velsker