Politsei loobus Seaküla Simsoniga kohtuvaidlusest

Politsei ei vaidlustanud Tallinna ringkonnakohtu otsust, mis tühistas skulptor Aivar Simsonile politseimantli kandmise eest määratud 80 euro suuruse trahvi.
Simsoni kohtuasjas politsei kassatsioonkaebust ei esitanud ning seega jõustus Tallinna ringkonnakohtu otsus, millega tühistati Harju maakohtu otsus ning määrati tagastada Simsonile politseimantel, kirjutab Õhtuleht.
Aivar Simson ehk Seaküla Simson kandis politseimantlit külmhoones vabariigi aastapäevaks ilvese jääskulptuuri meisterdades. Simsoni kaitsja Indrek Repnau sõnul polnud Simsonil mingisugust plaani ega tahtlust näidata ennast ametiisikuna, kellel on õigus/kohustus kanda vormiriietust.
Simsoni ei saa süüdistada paragrahvi järgi, mis käsitleb ametniku vormiriietuse ebaseaduslikku kasutamist kui väärteo toimepanekut, sest väärteokirjeldusest ei nähtu, milliseid politsei vormiriietuse kandmist reguleerivaid õigusakte Simson rikkus ja millest saab rääkida kui tema tegevuse ebaseaduslikkusest, selgitas kaitsja.
Toimetaja: Marek Kuul









