Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Schäuble: sisserännet Euroopasse tuleb piirata

Wolfgang Schäuble 2011. aastal Londonis toimunud konverentsil
Wolfgang Schäuble 2011. aastal Londonis toimunud konverentsil Autor/allikas: Adrian Dennis/AFP/Scanpix

Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble ütles täna, et Euroopasse saabuvate migrantide hulka on vaja vähendada.

"Me peame sisserännet Euroopasse piirama," vahendas Reuters rahandusministri intervjuud ringhäälingule ZDF.

"Euroopa peab olema valmis inimesi vastu võtma, kuid me ei saa teha seda, mis on võimatu," lisas Schäuble.

Eile teatas Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, et Euroopa peab suure põgenikevoo tõttu oma välispiire paremini kaitsma.

Merkeli sõnul on põgenike sissevool Euroopasse suurim pärast Teist maailmasõda. Sel aastal on saabunud Lähis-Idast, Aafrikast ja Aasiast Euroopasse sadu tuhandeid migrante ja põgenikke. Saksa valitsus on prognoosinud, et aasta lõpuks saabub riiki umbes 800 000 varjupaigataotlejat.

"Euroopa jaoks tähendab see, et mõistagi me peame eelkõige kaitsma oma välispiire üle kogu Euroopa, me peame kaitsma neid koos, et immigratsioon Euroopasse oleks korrapärane," ütles ta iganädalases videopöördumises.

"Samas tähendab see ka seda, et me peame võtma suurema vastutuse riikides, kust inimesed põgenevad või kus on palju pagulasi, näiteks Liibanonis, Jordaanias või Türgis," lisas ta.

Täna kirjutas ajaleht Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, et Euroopa Komisjon ja Türgi valitsus on töötanud välja tegevusplaani, kuidas migrantide massilist saabumist Euroopasse takistada.

Kokkuleppe kohaselt on Türgi kohustatud oma piiri Kreekaga paremini valvama ning Euroopa Liit aitab sellele kaasa. Näiteks hakkavad Türgi ja Kreeka piirivalvelaevad Egeuse mere idaosas ühiselt patrullima ning koostööd koordineerib Euroopa piiriagentuur Frontex. Kõik merel kinni peetud migrandid aga saadetakse tagasi Türgisse.

Türgis aga luuakse omakorda kuus uut põgenikelaagrit, kuhu peaks mahtuma kuni 2 miljonit inimest. Laagreid finantseeritakse osaliselt Euroopa Liidu poolt.

Euroopa Liidu liikmesriigid aga võtaksid kohustuse nendest laagritest ümber asustada kuni pool miljonit põgenikku. Nii oleks tagatud see, et põgenikud ei pea enam kasutama inimsmugeldajate "teenuseid" ega võtma ette ohtlikke merereise.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: