Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinnas peeti vaimupuudega autistide venekeelse grupi avamiseks laata

Täiskasvanuks saanud vaimupuudega autistidel on oht jääda koduseinte vahele, sest nende hoidmiseks sobivaid päevakeskusi napib. Eraalgatusest sündinud Autistika keskus on tegutsenud ühe aasta ja vajadus laienemiseks on ilmselge. Täna anti venekeelse grupi avamiseks heategevuslik kontsert ja peeti laata.

Mullu oktoobris Tallinnas Koplis avatud Autistika päevakeskuses alustas tööd nelja vaimupuudega autistliku noorega. Autistika eestvedaja Sirje Norden teab, et tänaseks päevaks on vajadus ka venekeelse grupi avamiseks väga suur ja aastane töökogemus annab kinnitust, et saadakse hakkama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Osadel lastel lõpeb koolitee 17-aastaselt ja nad ei ole oodatud ka oma tavapärasesse koolikeskkonda, sest nendega ei saada lihtsalt hakkama. Nad on suured, täiskasvanud inimesed ja nad vajavad teistsugust lähenemist, teistsugust keskkonda ja see on just meil olemas," selgitas Norden.

Autistika keskus on ennast vee peal hoidnud paljuski eraannetuste ja projektiraha toel ning sestap on iga lisasent teretulnud. Mittetulundusühing Südamete Soojus otsustas õla alla panna ja Lindakivi keskuses heategevusliku ürituse korraldada.

Kui palju autistlikke täiskasvanuid vajaks päevakeskuse teenust, Sirje Norden ei tea, sest kohalikel omavalitsustel ja riigil puudub ülevaade sellistest inimestest, kes tihti jäävad varjule koduseinte vahele.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: