Prantslased keelduvad elamast hirmus

Foto: ERR

Pühapäeval käis ERR-i korrespondent Johannes Tralla Pariisis ringi ning vestles inimestega, kes terroriõuduse läbi elasid. 

Eiffeli torni juures valitses pühapäeval üsna tavaline pühapäevane atmosfäär. Päike paistab Pariisi tänavatele, turistid tegid torni taustal pilti ja karussellid pöörlesid. Ainus, mis seda igast teisest pühapäevast eristas, oli tõsiasi, et Eiffeli torni ei pääsenud, piletikassad olid kinni ja torni all patrullisid automaatrelvadega sõjaväelased, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me tunneme end turvalisemalt kui tavaliselt Pariisis, sest linnas on palju julgeolekujõude," ütles turist Itaaliast Frederico..

Pompidou keskuse ees päikeselaigus lesinud kohalikud näisid olevat muretud. Tänavakattele oli visandatud päevakajaline pilt. Purskkaevu serval istus Palestiinast pärit Rasha. Ta oli parasjagu lõpetanud kitarri häälestamise.

"Ma tahtsin metroos mängida, aga seal ei ole üldse inimesi, on ainult kaja," .

Ma tahtsin metroos mängida, aga seal ei ole üldse inimesi, on ainult kaja (18:37)

Kaks kilomeetrit eemal olid kuuliaukudesse torgatud lilled. Reede õhtul hukkusid sel tänavanurgal kalašnikovi valangust 15 inimest. Veel kümme said vigastada. Need olid inimesed, kes istusid restoranides Le Petit Cambodge ja Le Carillon.

Pühapäeva pärastlõunaks oli kohvikute esine kaetud lillemerega. Üks mosleminaine kleepis meie kaamera ees kohviku seinale sildi „Meie oleme moslemid, teie olete terroristid ja petised". Läidetud olid sajad leinaküünlad.

"Me elame siit 100 meetri kaugusel. Käime siin paar korda kuus söömas," ütles Oliver. Küsimusele, kas ta tunneb end siin turvaliselt, vastas ta: "Jah, käigu nad kuradile, tõesti, käigu kuradile. Eile õhtul pidutsesime, et mitte murduda. Ja me jätkame seda. See on prantsuse vaimsus."

Gert tuli Londonist Pariisi oma sünnipäeva tähistama. Reede õhtul kohtus ta Pariisis ootamatult politsei eriüksusega, kes käskis tal viivitamatult tuppa varjuda. Kõrvaltänavas leidis leidis aset Bataclani veresaun, kus elu kaotas vähemalt 89 inimest.

"Ühe minu sõbranna sõber oli Bataclani teatris sees, seal oli kontsert. Ühel hetkel oli tema kõrval mees kes hakkas tulistama. Ta viskas pikali, hakkas surnut mängima. Tol hetkel, kui tulistajal said padrunid otsa, hakkas laadima, siis ta tõusis püsti ja jooksis välja. Puhtalt tänu sellele pääses," rääkis Gert.

Pühapäeval oli ilm ilus, inimesed tänavatel, kohvikud rahvast täis. Nii palju kui prantslastelt ise kuulsin, keelduvad nad hirmus elamast.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: