Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: SAPTK korraldas riigikogu ees kooseluseaduse läbisurumise vastase meeleavalduse

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) korraldas Toompeal meeleavalduse, et protesteerida kooseluseaduse läbisurumise vastu.

Eile andsid SAPTK esindajad riigikogus Keskerakonna, IRL-i, EKRE ja Vabaerakonna fraktsioonidele üle kokku rohkem kui 25 000 pöördumist ligikaudu 6 500 inimeselt, kes paluvad erakondadel mitte toetada kooselusseaduse rakendussätete vastuvõtmist.

Tänane meeleavaldus kutsutakse SAPTK-i sõnul kokku, kuna riigikogu ei ole nende hinnangul teinud välja rohkem kui 45 000 inimese poolt allkirjastatud petitsioonist "Kaitskem üheskoos perekonda!", enam kui 10 000 inimese saadetud protestikirjast ega ka kõigi Eestis tegutsevate usuühenduste poolt väljendatud vastuseisust kooseluseaduse läbisurumisele.

SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid selgitas, et meeleavaldus lähtub eesmärgist teha jätkuvalt kuuldavaks väga paljude inimeste hääl, kes ei lepi kooseluseaduse vastu rahva tahtmist läbi surumise ning seeläbi perekonna ja abielu tähenduse olemusliku ümber kujundamisega - just nagu ka Eesti ühiskonnale võõra vasakliberaalse ideoloogilise programmi jõuga pealesurumisega.

"Kooseluseaduse rakendusaktid on osa sellest samast kooseluseaduse läbisurumise protsessist. Eelmisel aastal, sügisel, võeti need välja kooseluseaduse eelnõust sellepärast, et puudus piisav toetus riigikogus nende vastuvõtmiseks ja paraku, nende vaatevinklist paraku, ei ole seda toetust ka selles riigikogu koosseisus," selgitas Vooglaid.

"Selles mõttes meie arvates see küsimus kooseluseadusest on muutunud väga põhimõtteliseks. Küsimus on selles, et kui ei ole parlamendis toetust ühe seaduse vastuvõtmiseks, siis ei saa seda mingisuguse trikitamise ja manipulatsioonidega läbi suruda. Vastasel korral luuakse Eesti õigusüsteemis väga ohtlik pretsedent," rõhutas Vooglaid.

"Kui eelmisel aastal korraldasime Toompeal massimeeleavalduse, siis sel korral ei ole eesmärgiks tuua kokku võimalikult palju inimesi. Pigem on meie meeleavaldus sümboolne - tuleme kohale, et oma sõnum nähtavaks ja kuuldavaks teha, pidamata kõnesid ja tegemata lärmi," selgitas Vooglaid.

SAPTK rõhutas, et meeleavaldust püütakse korraldada väärikalt ja soliidselt. "Nagu eelmiselgi korral, mõistame hukka kõik provokatsioonid, millega võidakse püüda luua vastupidist muljet," võttis Vooglaid teema kokku.

Meeleavaldus Toompea lossi ees leiab aset ajal, mil riigikogus toimub kooseluseaduse rakendussätete 1. lugemine. Rakendussätete vastuvõtmiseks on tarvis vähemalt 51 Riigikogu liikme poolthäält.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: