Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saakašvili peab otsust võtta temalt Gruusia kodakondsus poliitiliseks

Mihheil Saakashvili 25. oktoobril Odessas
Mihheil Saakashvili 25. oktoobril Odessas Autor/allikas: ITAR-TASS/Scanpix

Gruusia endise presidendi Mihheil Saakašvili arvates võtsid Gruusia võimud temalt kodakondsuse, et mitte võimaldada tal osaleda järgmistel valimistel.

Gruusia presidendi Giorgi Margelašvili otsuses Saakašvililt Gruusia kodakondsuse äravõtmise kohta on öeldud, et Gruusia põhiseaduse kohaselt ei saa Gruusia kodanik olla samal ajal mõne teise riigi kodanik. Saakašvilile, kes praegu on Odessa kuberner, anti Ukraina kodakondsus käesoleva aasta 30. mail.

"Et see on poliitiline otsus, võib määratleda mitmel põhjusel. Esiteks kehtib Ukrainas kaheaastane üleminekuperiood, mille näevad Ukraina seadused ette teisest kodakondsusest lahkumiseks. Seda teadsid Gruusia võimud väga hästi. Siin on palju meie kodanikke, kes töötavad erinevates ametites ja on võtnud Ukraina kodakondsuse enne mind. Ja sellist otsust nende kohta ei ole," rääkis Saakašvili Raadio Vaba Euroopa eetris.

Tema sõnul kardavad praegused Gruusia võimud teda väga.

"Nad kardavad sõnavabadust ja püüdsid seetõttu sulgeda sõltumatut telekanalit Rustavi-2. Nad ei taha lasta mul osaleda valimistel järgmise aasta oktoobris. Kuigi ma pole öelnudki, et tahan neil valimistel osaleda," lisas Saakašvili.

Saakašvili kes tuli Gruusias võimule pärast rooside revolutsiooni 2003. aastal, lahkus riigist 2013. aasta novembris, kui lõppes tema ametiaeg presidendina.

Pärast 2012. aasta parlamendivalimisi võimule tulnud valitsus süüdistas Saakašvilit kelmuses, võimu kuritarvitamises ja kallaletungi organiseerimises. Ekspresident on kõik need süüdistused tagasi lükanud.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: