Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saaremaal arutati, kuidas Ultima Thule müüti turundamisel ära kasutada

Foto: Postimees/Scanpix

Lennart Meri on varem väitnud, et ajaloo esimene maadeavastaja Pytheas jõudis oma retkega välja Saaremaale, mille ta nimetas Ultima Thuleks. Seda on nüüd oma raamatus "Teekond maailma ääreni" selgitanud ka emeriitprofessor Raul Talvik. Ootamatu uudis on pannud nüüd saarlasi otsima võimalusi, kuidas seda asjaolu enda kasuks ehk Saaremaa turundamisel ära kasutada.

Et 2300 aastat tagasi võis Pytheas jõuda just siia Saaremaale - Ultima Thulele ehk maailma äärel asuvale saarele, selles on Tartu Ülikooli emeriitprofessor Raul Talvik veendunud. Ja Kuressaares peetud konverentsil kinnitas ta, et see veendumus on tal isegi pärast raamatu ilmumist üha süvenenud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tõlgendust ma olen natuke muutnud, mis ma siin ette kandsin. Raamatus on ta teisiti, siin oli ta selgem ja natuke kindlam. Nii et tegelikult on see positsioon muutunud kindlamaks, mitte nõrgemaks," lausus ta.

Saare maavalitsuse poolt peetud konverentsil otsitigi ideid, kuidas saarlaste jaoks ootamatult saabunud teadmist ära kasutada. Reeglina juhtub seda harva, et mõnelt konverentsilt saabki niivõrd häid mõtteid, mis koheselt töösse võetakse.

Aastas ehk korra-kaks Saaremaale sattuv ERR-i ajakirjanik Rasmus Kagge tõi vähemalt oma ettekandes ühe idee saarlastele nö puust ja punaselt kätte.

"See on see, mille peale Saaremaa inimesed ei peaks ja ei tohiks pikalt vaidlema jääma. Pigem on küsimus selles, et te peate selle Ultima Thule enda jaoks võimalikult ruttu, nüüs kui see läheb maailmas suure kella külge laiali, ära kasutama ja rakendama seda võimalust targalt! Kõige lihtsam lahendus on juba 2016. aasta sügiseks sedasama Ultima Thule nime ära kasutades teha üks Ultima Thule maraton," selgitas Kagge.

Ja paari tunni pärast oligi kindlus olemas, et järgmisel aastal toimubki esmakordselt Saaremaal Ultima Thule maraton või jooksuvõistlus.

"Rasmus Kagge poolt pakutud Ultima Thule maraton on juba põhimõtteliselt kalendrisse pandud ja praegu räägime augusti-septembri vaatevinklist. Praegusel juhul tahaks ikka seda siduda kuidagi Kuressaarega ja merega," kinnitas Kuressaare linnapea ja Saaremaa Omavalitsuste Liidu esimees Madis Kallas.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: