Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Schäuble: Brüssel peab rändekriisi haldamiseks rohkem raha eraldama

{{1452872570000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble ütles täna, et Euroopa Liit peab rändekriisi tagajärgedega tegelemiseks eraldama rohkem rahalisi vahendeid.

"Me peame need probleemid lahendama ja märkimisväärselt vähendama migrantide sisserännet. Me vajame selle jaoks rohkem raha," rääkis ta Reutersi teatel Brüsselis.

Saksamaale saabus lõppenud aastal üle miljoni varjupaigataotleja ning see on tekitanud ühiskonnas olulisi pingeid. Samas on rahalises mõttes raskemas seisus Euroopa Liidu vaesemad liikmesriigid, keda samuti on rändekriis oluliselt mõjutanud. Näiteks sisenevad migrandid Euroopasse peamiselt võlakriisis vaevleva Kreeka kaudu.

Schäuble ütles juba oktoobris, et Euroopasse saabuvate migrantide hulka on vaja vähendada. Veteranpoliitik on olnud rändekriisi puudutavates küsimustes sageli rangemal positsioonil kui parteikaaslasest liidukantsler Angela Merkel.

Euroopa Liit peab leidma ka raha Türgi toetamiseks

Euroopa Liit peab leidma ka lahenduse, kuidas täita Türgile antud lubadust anda 3 miljardit eurot põgenikekriisiga toime tulemiseks.

Eile teatas meedia, et leppe saavutamisele on vastu Itaalia, kes on hädas eelarvenõuete täitmisega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vastavalt kokkuleppele Türgiga peab Euroopa Liit andma Ankarale 3 miljardit eurot, millest 1 miljard tuleb Komisjoni ja ülejäänud 2 miljardit liikmesriikide eelarvetest.

Euroala rahandusministrite juht Jeroen Dijsselbloem lükkas tagasi teated, nagu sooviks Saksamaa Türgile isegi rohkem raha anda.

"Keskendun rahastamisele ja 3 miljardi kokkuleppele, mida meil on vaja. Ei ole suurt mõtet rääkida veel suuremast rahahulgast. Saame 3 miljardit kõigepealt kokku ja kasutame seda
kriisi lahendamiseks," selgitas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: