Roomas avaldasid meelt kooseluseaduse vastased ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peamine kooseluseaduse vastaste kriitika käib samasooliste paaride lapsendamisõiguse kohta.
Peamine kooseluseaduse vastaste kriitika käib samasooliste paaride lapsendamisõiguse kohta. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kümned tuhanded itaallased kogunesid täna Rooma ajaloolisele tsirkuse ja teatriplatsile Circus Maximus, et avaldada meelt samasoolistele paaridele kooselu seadustamise ja lapsendamise õigust andva seaduseelnõu vastu.

Peamine kooseluseaduse vastaste kriitika käib samasooliste paaride lapsendamisõiguse kohta, vahendas Reuters.

Protestimiitingul avanes meeleolukas vaatepilt: osalejaid oli kohale tulnud üle kogu riigi, mustades rüüdes katoliku preestrid lõid conga-stiilis rivitantsu ning lapsed jooksid mööda ajaloolist kaarikuareeni ringi.

„Me tahame, et kogu seaduseelnõu tagasi võetaks, ilma agadeta,“ ütles protesti üks korraldajatest Simone Pillon. Tema peab eriliseks solvanguks punkti, mis lubab samasoolistel paaridel adopteerida nende partneri bioloogilist last.

Seda viimast asjaolu on tugevalt kritiseeritud, kuna kardetakse, et see soodustab surrogaatemadust, mis Itaalias on seadusega keelatud.

Tänane protestimiiting oli märk Itaalia lõhestatusest: nädala eest korraldasid rahvakogunemise kooseluseaduse pooldajad. Ligi 100 linnas tulid tänavatele kümned tuhanded inimesed. Tänasele protestimiitingule ootasid korraldajad poolt miljonit inimest, nagu öeldud, oli kohal kümneid tuhandeid inimesi.

Itaalia on seni viimane nn vana Euroopa suurriikidest, kus kooseluseadust ei ole. Vastuolulist seaduseelnõu esitleti sel nädalal parlamendis ning selle üle peaks hääletatama veebruaris. Valitsus on aga kooseluseaduse eelnõu tõttu lõhestunud ning vastased loodavad kooseluseaduse hääletuse läbi kukutada.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: