Eesti rahvaarv kasvas aastaga üle 2500 inimese võrra ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rahvaloendus 2012. aastal.
Rahvaloendus 2012. aastal. Autor/allikas: Liis Treimann/Postimees/Scanpix

Statistikaameti täpsustatud andmetel elas 1. jaanuaril Eestis 1 315 944 inimest ehk 2673 inimest rohkem kui aasta varem samal ajal. Rahvaarvu kasvu mõjutas ka muudatus arvutamise metoodikas, mille tulemusel lisandus rahvastikku ligi 1600 inimest.

Mullune oluline muutus oli positiivne rändesaldo, mis tähendab, et sisseränne ületas väljarände, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Mullu vähenes rahvaarv loomuliku iibe tõttu tuhande kolmesaja kolmekümne kuue inimese võrra, kuid suurenes positiivse rändesaldo tõttu kahe tuhande neljasaja kümne inimese võrra.

Rahvaarvu kasvu mõjutas ka muudatus arvutamise metoodikas, mille tagajärjel lisandus rahvastikku 1599 inimest.

Statistikaameti vanemanalüütik Alis Tammur selgitas, et metoodika muutus oli vajalik, kuna analüütikud märkasid, et registri arv ei kasva samaväärselt Euroopa Liidust siia elama asuvate inimeste arvuga. Nüüd on registris poole võrra enam EL-i kodanikke.

Samuti näeb amet nüüd täpsemalt, kuhu ja kuidas inimesed rändavad. Varem muutus registris elanike arv lisaks rahvaloenduse andmetele ka surmade ja sündide baasilt. Rahvaloenduse ajal elasid ka paljud Eesti elanikud välismaal, mis tähendas samuti, et nende nimi registrisse ei lisandunud.

"Lisaks oli registrisündmused poolikud. Näiteks ei olnud teada, kust inimene tuli või kas ta oli vahetanud elukohta Eesti siseselt või päriselt Eestisse sisse rännanud. Nüüd on võimalik kontrollida, et need olid uued inimesed, kes siia tulid," sõnas Tammur.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: