Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Savtšenkot ajab jutt Vene-sanktsioonide leevendamisest vihale

Nadia Savtšenko ülemraada saalis.
Nadia Savtšenko ülemraada saalis. Autor/allikas: Gleb Garanich/Reuters/Scanpix

Äsja Venemaa vanglast vabanenud Ukraina rahvasaadik Nadia Savtšenko leiab, et Venemaa presidendile Vladimir Putinile tuleb endiselt avaldada ulatuslikku majanduslikku ja poliitilist survet ning teda ärritab tõsiselt, et Euroopas arutletakse juba Vene-vastaste sanktsioonide leevendamise üle.

"Mind teeb vihaseks, et samal ajal, kui Ukrainas langevad sõdurid, arutatakse Saksamaal sanktsioonide pehmendamist," vahendas Unian Savtšenko sõnu ajalehele Bild.

Üleukrainalise Ühenduse Isamaa ehk Batkivštšõna liige Savtšenko lisas, et Lääs ei peaks sanktsioone mitte leevendama, vaid hoopis karmistama.

"Ma arvan, et maailma peab lõpuks aru saama, et Putini isu ei saa kunagi täis. Ta tahab jälle ja jälle uusi piirkondi ja riike enda kätte haarata," rõhutas ta.

Savtšenko hääletas põhiseaduse muutmise vastu

Ülemraada võttis täna vastu eelnõu, millega muudeti põhiseadust osas, mis puudutab justiitsreformi. 391 registreeritud rahvasaadiku seas hääletas poolt 335 ülemraada liiget. Savtšenko hääletas eelnõu vastu.

"Ma ei ole rahvasaadikuna veel valmis, mul on vähem kogemusi, kui teil, ma saan aru, kuid ma ei ole valmis võtma enda kanda nii vastutusrikast otsust. Ma hääletan põhiseaduse muutmise vastu. Kui on sõda, siis põhiseadust ei torgita," ütles Savtšenko oma kõnes.

Liitumine Minski kontaktgrupiga on Savtšenko sõnul "libauudis"

Lisaks kommenteeris Savtšenko täna ka meedias levinud teateid, justkui võiks ta peagi liituda Minski kontaktgrupiga, et seal vangistatud ukrainlaste asjus läbirääkimisi pidada.

"Minski lepetega tegelevad nelja riigi juhtide administratsiooni esindaja. Mina hetkel Ukraina presidendi administratsioonis tööl ei ole," sõnas ta.

Savtšenko lubas, et juhul, kui talle pakkumine tehakse, on ta valmis sinna minema ja vaatama, kuidas see tööö käib ja kas tal on võimalik, kuidagi kasulik olla.

"Kuid seni pole mulle tehtud mingit ametlikku pakkumist ning seega ei soovi ma praegu neid libauudiseid võimendada ega nende peale aega kulutada," lausus ta lõpetuseks.

31. mail saabus Savtšenko esimest korda ülemraadasse tööle. Legendaarne õhuväelane võttis kõnepuldi küljest maha oma pildiga plakati ning pidas kõne, kus meenutas Maidanil ja Donbassis langenuid. Kõne lõpetas ta hümni laulmisega.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: