Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leedu raudtee tegevjuht allkirjastas Rail Balticu lepingumudeli

Rail Balticu Pärnu reisijate terminali arhitektuurikavand.
Rail Balticu Pärnu reisijate terminali arhitektuurikavand. Autor/allikas: Eesti Arhitektide Liit

Leedu riikliku raudteefirma (Lietuvos geležinkeliai - LG) tegevjuht Stasys Dailydka ütles laupäeval, et allkirjastas reedel firma nõukogult loa saamise järel raudteeprojekti Rail Balticu hanke- ja lepingumudeli.

Läti ja Eesti olid Rail Balticu hanke- ja lepingumudeli allkirjastanud juba varem.

"Olen allkirjastanud lepingu, selle sama, mis allkirjastamist vajas. Palju kära ei millestki. Nõukogu andis vajaminevad heakskiidud," lausus Dailydka BNS-ile.

Tema sõnul ei ole reedene allkirjastamine seotud Euroopa Komisjoni teadaandega, mille kohaselt võib komisjon peatada kogu Rail Balticu projekti rahastamise.

Rail Balticu projekt hõlmab kiire rahvusvahelise raudtee ehitust Tallinnast Leedu-Poola piirini. Rööpme laius on 1435 millimeetrit ehk Euroopa standard ja reisirongid sõidavad kiirusega kuni 240 kilomeetrit tunnis, samas kui kaubarongid sõidavad kiirusega kuni 120 kilomeetrit tunnis.

Balti riigid peaksid aastani 2020 saama Euroopa Liidult Rail Balticu projektile 442,2 miljonit eurot.

Kolme Balti riigi ühisfirma RB Rail nõukogu kiitis Rail Balticu hankemudeli heaks kolmapäeval.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: