Riigiprokuratuur saatis 10,5 tonni huuletubakat Eestisse toimetanud jõugu kohtu ette ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keelatud kraam
Keelatud kraam Autor/allikas: MTA

Riigiprokuratuur saatis kohtu ette jõugu, mis tõi aasta jooksul Eestisse üle 10,5 tonni huuletubakat ning teenis selle turustamisega üle kahe miljoni euro kuritegelikku tulu.

Kuritegeliku ühenduse organiseerimises ja juhtimises süüdistab riigiprokuratuur kunagist kaitsepolitseitöötajat ja Ida prefekti ülesannetes olnud Aare Vainut (43) ning ühendusse kuulumises Helari Tamme (24), Jaanus Keremit (29) ja Siim Silgut (27). Lisaks eelmistele astuvad kohtu ette Peeter Eliste, Andres Kruve, Ursel Paap, Kaarel Jõulu, Martin Kalle, Taavi Tuulsalu ja Siim Susi.

Riigiprokuratuur süüdistab mehi tubakatoodete käitlemise korra rikkumises.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakond käivitas kriminaaluurimise, kui möödunud aasta septembris peeti Tallinna Vanasadamas kinni Rootsist saabunud veok, millest leiti 42 kasti ehk 181,44 kilo huuletubakat. Sama aasta detsembris sai MTA kätte veel ühe 668-kilose huuletubaka saadetise.

Kriminaaluurimine tuvastas, et süüdistatavad toimetasid 2015. aasta maist kuni tänavu aprillini Stockholmi lähedal asuvast Odeni tehasest Eestisse üle 10,5 tonni huuletubakat. Süüdistuse järgi organiseerisid mehed huuletubaka transpordi Eestisse ja müüsid selle siin edasimüüjatele, kes müüsid selle omakorda edasi järgmistele edasimüüjatele ja lõpptarbijatele.

Süüdistus märkis, et huuletubakat toodi Eestisse tavaliselt ligi 400 kilo korraga ning paarinädalaste vahedega.

Huuletubaka pakk maksis Rootsist ostes umbes kaks eurot ning müüdi Eestis lõpptarbijale hinnaga 4–5 eurot pakk.

Suitsuvabade tubakatoodete müük keelati lõplikult ära mullu mais.

Uurimisel tuvastati veel 11 inimest, kes müüsid huuletubakat lõpptarbijatele, kuid nende suhtes lõpetati kriminaalmenetlus otstarbekuse kaalutlustel.

Selliste keelatud toodete käitlemise eest võib karistada väärteokorras rahatrahviga kuni 1200 eurot või suure koguse puhul kriminaalkorras kuni viieaastase vangistusega.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: