Ansip ei kasutanud võimalust Oettingeri toetada või kritiseerida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Günther Oettinger ja Andrus Ansip.
Günther Oettinger ja Andrus Ansip. Autor/allikas: John Thys/AFP/Scanpix

Euroopa Komisjoni asepresident, digitaalse ühtse turu eest vastutav Andrus Ansip põikles kõrvale küsimusest, kas digitaalmajanduse ja -ühiskonna volinik Günther Oettinger on oma senise töö põhjal väärt tõusmist Komisjoni asepresidendi kohale.

Oettingeri võimalik tõusmine asepresidendiks on seotud sellega, et seni eelarve ja personali eest vastutanud asepresident Kristalina Georgieva läheb tööle Maailmapanka. Komisjoni president Jean-Claude Juncker tegi ettepaneku Georgieva kohale asuda Oettingerile, kes on aga viimasel ajal sattunud mitmetesse skandaalidesse. Näiteks sai palju vastukaja tema sõnakasutus hiinlaste kohta ning see, et ta kasutas Budapesti lendamiseks Kremli lobisti eralennukit.

Väljaande Politico korraldatud üritusel küsiti Oettingeri ametikõrgenduse kohta arvamust Ansipilt, kelle vastutusvaldkonnas on palju kokkupuuteid Oettingeri senise tööga.

Ansip otsest vastust ei andnud ning hoidus nii toetuse avaldamisest kui ka kritiseerimisest.

"Vaatame seda asja," alustas Ansip vastamist publikust kostva naeru saatel, kuid asus siis selgitama, kui oluline on see, et Komisjoni laua taga oleks erinevaid seisukohti.

"Euroopa Liit saab töötada välja paremat poliitikat, kui seadusandjad saavad informatsiooni erinevate vaatenurkade alsusel," rääkis endine Eesti peaminister. "Kui pole seost reaalse eluga, siis mis mõtet sellel on?"

Ansip ütles, et tema suhted Oettingeriga on "heas korras" ning ta avaldas lootust, et see ka nii jääb.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: