Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Facebook võtab kasutusele libauudiste märgistamise mehhanismi

Facebook asub libauudistega võitlema.
Facebook asub libauudistega võitlema. Autor/allikas: newsroom.fb.com

Suhtlusvõrgustik Facebook teatas neljapäeval uue mehhanismi kasutuselevõtust, mis aitab kasutajatel teatada libauudistest ja neid märgistada.

Facebook teatas, et hakkab testima süsteemi, mis lubab kasutajatel klikkida uudistele, mille tõepärasuses nad kahtlevad.

"Me usume inimestele hääle andmisse ja sellesse, et me ei tohi ise muutuda tõe vahekohtunikeks. Seega läheneme me sellele küsimusele ettevaatlikult," ütles Facebooki asepresident Adam Mosseri blogipostituses.

"Me oleme suunanud oma jõupingutused halvimast halvimale, selgetele võltsingutele, mida spämmijad enda huvides levitavad, ja kaasame nii meie kogukonna kui ka välisorganisatsioone," lausus ta.

Sotsiaalvõrgustik lubas teha koostööd ülemaailmsete faktikontrolliorganisatsioonidega, liitudes Poynteri Instituudi rahvusvahelise faktikontrolli põhimõtete koodeksiga.

"Kui faktikontrolliorganisatsioonid tuvastavad uudisloo kui võltsi, tähistatakse see vaidlusalusena ja lisatakse aadress asjassepuutuvale artiklile, kus selgitatakse miks see nii on. Vaidlusaluseks kuulutatud lood võivad ilmuda uudistevoos senisest madalamal," ütles Facebooki asepresident.

Facebook on langenud kriitika alla suutmatuse tõttu piirata libauudiste levitamist, mis võis mõnede kriitikute hinnangul maksta USA demokraatide presidendikandidaadile Hillary Clintonile valimisvõidu.

Facebook on lükanud tagasi väite, justkui võisid sotsiaalvõrgustikus levitatud libauudised valimistulemusi mõjutada, ent on hoogustanud jõupingutusi libauudiste välja sõelumiseks.

Mosseri sõnul on kasutajatel võimalik libauudiseid endiselt jagada, ent nende juurde ilmub hoiatus loo vaidlustamisest.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: