Saksamaa kutsus EL-i üles kiirendama kaubanduslepete sõlmimist ({{commentsTotal}})

Saksamaa ja Euroopa Liidu lipud.
Saksamaa ja Euroopa Liidu lipud. Autor/allikas: Fabrizio Bensch/Reuters/Scanpix

Vastusena USA presidendi Donald Trumpi kahtlustele vabakaubanduse suhtes kutsus Saksamaa reedel Euroopa Liitu üles kiirendama kaubanduslepete sõlmimist enam kui kümne peamiselt Aasia riigiga ning suurendama toetust vabakaubandusele üle kogu maailma.

EL-i rahandusministritele esitletud dokumendis kordab Saksamaa oma seisukohta, et Trump ja ka Suurbritannia lahkumine EL-ist kujutavad endast ohtu maailmamajandusele, vahendas Reuters.

Saksamaa hinnangul peaks EL tugevdama ühist poliitikat kaitse- ja majandusvladkonnas ning diplomaatias.

Samuti peaks liit Berliini hinnangul "tegutsema protektsionismi vastu ning andma õigeaegselt tõuke vabakaubandussuhetele ja rahvusvahelisele koostööle", seisab dokumendis, mis viitab kaudselt Trumpi skeptitsismile kaubanduslepete suhtes.

Oma esimesel nädalal presidendiametis allkirjastas Trump korralduse, millega USA lahkub mitmepoolsest Vaikse ookeani partnerlusleppest (TPP) Aasia riikidega.

Saksamaa toob dokumendis välja 12 peamiselt Aasia riiki - Indoneesia, Filipiinide, Malaisia, India, Hiina, Vietnami, Singapuri, Jaapani, Tai, Myanmari, Austraalia ja Uus-Meremaa -, kellega Brüsselil on läbirääkimised erinevates etappides.

Samuti märgib Berliin, et läbirääkimised kuue Araabia riigiga, mis algasid juba 20 aastat tagasi, on viimasel ajal vähe edusamme näidanud.

"Euroopa Komisjon peaks haarama initsiatiivi, et teha neis läbirääkimistes otsustavad sammud," lisatakse dokumendis.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: