Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA vabariiklased avalikustasid Obamacare'i asendava tervishoiukava

Obamacare'ina tuntud tervisekindlustuse taotluse dokumendid.
Obamacare'ina tuntud tervisekindlustuse taotluse dokumendid. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA vabariiklased avalikustasid esmaspäeval kauaoodatud tervishoiureformi seaduseelnõu, mis peaks asendama eelmise presidendi Barack Obama järgi Obamacare'ina tuntud tervisekindlustussüsteemi, kirjutasid CNN ja Washington Post.

Eelnõu üle on kavas hääletada juba kolmapäeval.

CNN-i andmeil jätab kava jõusse Obamacare'i populaarse elemendi, mille kohaselt ei tohi kindlustusfirmad ära öelda juba teadaoleva diagnoosiga inimetele, ent samas võivad nad tõsta nende kindlustusmakseid, kes oma tervisekindlustust ei ole käigus hoidnud.

Ekspertide hinnangul ohustab Ameerika tervishoiuaktis (American Health Care Act) visandatud süsteem miljonite inimeste tervsekindlustust, kirjutas CNN. Washington Posti sõnul on neli vabariiklasest senaatorit teatanud varem kavatsusest eelnõu vastu hääletada, kui see miljonid ameeriklased kindlustusest ilma jätab.

Dokument tühistab mitmed Obama reformi võtmeaspektid, lõpetades muu hulgas erakindlustussüsteemi subsideerimise ja reeglid, mis kohustavad isikut kindlustust omama.

"Pärast Obamacare'i murtud lubaduste aastaid astusid esindajatekoja vabariiklased täna tähtsa sammu," ütles koja energia- ja kaubanduskomitee esimees Greg Walden.

"Lihtsalt öeldes, meil on olemas parem tee lahenduste pakkumiseks, mis asetab esikohale patsiendid, mitte bürokraadid. Ja me liigume edasi oma jõupingutustega, et päästa ameeriklased segadusest, mille Obamacare tekitas," lisas ta.

Uus eelnõu peab jõustumiseks saama nii esindajatekoja kui senati heakskiidu.

Trump nimetas Obamacare'i õudusunenäoks:

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: