Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Clinton: vabariiklaste reformi põrumine on kõigi ameeriklaste võit

{{1490423460000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

USA demokraatide poolt presidendiks kandideerinud Hillary Clinton nimetas reedel vabariiklaste tervishoiureformi ebaõnnestumist võiduks kõigile ameeriklastele.

Clinton avaldas sel teemal Twitteris mitmeid säutse pärast seda, kui vabariiklased vahetult enne esindajatekoja hääletust oma eelnõu tagasi võtsid.

Clinton ütles muu hulgas, et tegemist oli võiduga kõigile, kes usuvad, et soodus tervishoid on inimõigus. Clinton tõdes samas, et võitlus ei ole läbi.

Lisaks kirjutas Clinton Twitteris inimestest, keda reformi teostumine oleks ebasoodsalt mõjutanud.

CNN-i andmeil oli esindajatekoja spiiker Paul Ryan oma erakonnakaaslastele öelnud, et vabariiklased ei ürita tervishoidu enam selle istungjärgu ajal uuendada.

Tervishoiureformi eesmärgiks oli asendada eelmise presidendi Barack Obama Obamacare'ina tuntud tervishoiusüsteem. Washington Posti andmeil oli president Donald Trump üritanud mõjutada vabariiklasi hääletama ettepaneku poolt, öeldes, et kui praegu menetletav seaduseelnõu ei lähe läbi, siis tema poolest võib Obamacare jõusse jääda.

Obamacare'i tühistamine oli üks vabariiklaste tähtsamaid kampaanialubadusi. Ka Trump lubas oma kampaanias asendada selle parema süsteemiga. 

Trump väljendas pettumust tervishoiueelnõu põrumise pärast

USA president Donald Trump ütles end olevat pettunud ja veidi üllatunud vabariiklaste tervishoiueelnõu läbikukkumise päras, mis seadis tema paljukiidetud tehingusobitaja maine kahtluse alla.

Märkimisväärselt vaoshoitud Trump ütles Ovaalkabinetis tehtud avalduses, et tema esimene suurem seadusandlik ettepanek oli "väga-väga  hea" tekst, mis põrus väga napilt.

Õnnestumisele said saatuslikuks erimeelsused vabariiklaste leeris. Trump süüdistas nurjumises demokraate. "Nad ei kavatsenud meile anda ainsatki häält," lausus Trump CNN-i avaldatud videos.

Ta prognoosis, et praegune Barack Obama tervishoiureform on niikuinii määratud kaduma, ning tõotas siis ise kiiresti liikuda edasi maksureformiga, mis samuti oli üks vabariiklaste keskseid valimislubadusi.

Esindajatekoja spiiker Paul Ryan oli lubanud tagada edu vabariiklaste kavale Obama reform tühistada. Selle asemel tabas teda valus tagasilöök, hääletuse ärajätmine ja ülestunnistus: "meil tuleb lähemas tulevikus elada Obamacare'iga".

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: