Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hawaii osariik vaidlustas kohtus Trumpi uue sissesõidukeelu määruse

Ameerika Ühendriikide lipp Trump Toweri juures.
Ameerika Ühendriikide lipp Trump Toweri juures. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Hawaiist sai kolmapäeval esimene USA osariik, mis kaebas kohtusse presidendi allkirjastatud uue sissesõidukeelu määruse.

Donald Trump allkirjastas esmaspäeval muudetud sissesõidukeelu määruse, mille esimese versiooni rakendamise tõkestasid föderaalkohtud. Muudetud kujul peatab määrus ajutiselt Ühendriikidesse pääsu kuue moslemiriigi kodanikele, kes taotlevad uut viisat, kuid kehtiva viisaga isikutele reisimiseks takistusi ei tehta.

Määrus jõustub 16. märtsil.

Hawaii osariiki esindavad advokaadid vaidlustasid määruse kolmapäeval Honolulus asuvas föderaalkohtus. Hawaii argumenteerib hagis, et määrus kahjustab osariigi moslemielanikkonda, turismi ja välistudengeid.

Osariik kaebas varasemalt kohtusse ka määruse esimese variandi, kuid see hagi peatati, sest samasisulisi hagisid esitati üle riigi ning osariik otsustas oodata ja vaadata, kuidas hagid mujal kohtutes edenevad.

Uus sissesõidukeelu määrus on kitsam ning täpsustab, et 90-päevane sisenemiskeeld Sudaani, Süüria, Iraani, Liibüa, Somaalia ja Jeemeni kodanikele ei kehti nende suhtes, kellel on olemas kehtiv viisa. Lisaks kõrvaldas Valge Maja Pentagoni ja välisministeeriumi survel riikide nimekirjast Iraagi. Määrusega peatatakse ka 120 päevaks riikipääs kõikidele uutele põgenikele.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: