Fotod: mais alustab saarte vahel sõitu uus parvlaev Soela ({{commentsTotal}})

Parvlaev Soela.
Parvlaev Soela. Autor/allikas: veeteede amet

Baltic Workboatsi laevatehases spetsiaalselt Saaremaa ja Hiiumaa vaheliseks laevaühenduseks ehitatud parvlaev Soela sai valmis veidi enne tähtaega ja läheb liinile 1. maist.

Veeteede ameti kommunikatsioonijuht Priit Põiklik ütles ERRile, et parvlaev on valmis ning selle katsetuste käigus probleeme ei tekkinud. Laev läheb praeguste plaanide kohaselt liinile juba 1. mail.

Graafikust oldi Põikliku sõnul nii ehitamisel, katsetamisel kui üleandmise planeerimisel isegi ees. Lepingu järgi tuli Baltic Workboatsil Soela üle anda 26. aprillil, seda tehti aga juba 19. aprillil.

"Võrreldes praegu Sõru-Triigi liinil kurseeriva laevaga mahutab uus laev ligikaudu sama palju sõidukeid ja reisijaid, samas teda pole vaja sadamas ümber pöörata ehk reisi aeg on selle võrra lühem. Samuti on uue laeva manööverdusvõime ja merekindlus oluliselt paremad," kirjeldas Põiklik.

Soela operaatorfirmaks on Kihnu Veeteed. Selle pardale mahub kuni 200 inimest ja kuni 22 sõiduautot või kaks veoautot.

Nime sai laev Hiiu ja Saare maavalitsuse korraldatud konkursi tulemusena, kus omavahel lepiti kokku, et laev hakkab kandma saari ühendava väina nime.

Laev on 45 meetrit pikk, 12 meetrit lai, süvist on tal 2,7 meetrit ja ta arendab täislastis kiirust 12 sõlme, laeva pardal töötab korraga kuueliikmeline meeskond.

Soela ehitust rahastati 85 protsendi ulatuses perioodi 2014-2020 Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist ning 15 protsendi ulatuses riigieelarvest. Laev maksis 9,4 miljonit eurot.

Tegu on viimase laevaga, mille riik tellis väikesaartega ühenduse pidamise projekti raames. Varem on Baltic Workboatsis sama projekti kaudu valminud Abrukaga ühendust pidav parvlaev Abro ja Ruhnu liini teenindav parvlaev Runö, Kihnu, Manija ja mandri vahet sõitev Kihnu Virve ning Vormsi ja mandri vahet sõitev Ormsö.

Lisaks ehitas Reval Shipbuilding Prangli ja mandri vahet sõitva parvlaeva Wrangö.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: