Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestlane asub tööle Brexiti läbirääkimismeeskonnas

Uku Särekanno
Uku Särekanno Autor/allikas: Postimees/Scanpic

Eesti ametnik asub juunist tööle Michel Barnier' juhitavasse meeskonda, mis hakkab Euroopa Liidu poolt pidama lahkumisläbirääkimisi Ühendkuningriigiga.

"[Barnier'] kabinetiga liitun järgmisel kuul ning asun tegelema institutsioonidevaheliste suhetega ehk Euroopa Liidu Nõukogu ja Euroopa Parlamendiga, samuti liikmesriikide suunalise suhtlusega," ütles EL-i läbirääkimismeeskonnaga liituv Eesti esinduse diplomaat Uku Särekanno BNS-ile.

Hetkel vastutab Särekanno Eesti EL-i Nõukogu eesistumise korralduse ja esinduse personalijuhtimise eest Brüsselis. "Esindus on tänaseks ümberstruktureeritud, inimesed tööle värvatud ning eelarve paigas," selgitas Särekanno.

Ka uus ametikoht on Särekanno sõnul seotud eelseisva eesistumisega ning ametikoha üheks peamiseks tööülesandeks on olla sillaks eesistuja ja Euroopa Komisjoni rakkerühma vahel Brexit läbirääkimiste osas. "Tavapärane ametniku töö dokumentide, taustamaterjalide ja kohtumiste ettevalmistusega," lisas Särekanno.

Barnier' rakkerühma kuulub praegu 30 liiget ning see on moodustatud teemade ja pädevuste alusel.

Särekanno on töötanud varasemalt erinevatel ametikohtadel riigikantseleis ja väliministeeriumis, juhtinud korrakaitse ning kriminaalpoliitika osakonda siseministeeriumis ning esindanud atašeena Eesti riiki Brüsselis migratsiooni ja politseikoostöö küsimustes.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: