Uuring: Briti konservatiivide edumaa leiboristide ees muutub üha väiksemaks

Leiboristide juht Jeremy Corbyn ja peaminister Theresa May.
Leiboristide juht Jeremy Corbyn ja peaminister Theresa May. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Uuringufirma YouGov arvamusküsitluse kohaselt juhivad peaminister Theresa May konservatiivid Tööpartei ees vaid viie protsendipunktiga.

Tegemist on esimese uuringuga, mis on tehtud pärast esmaspäeval toimunud terrorirünnakut Manchesteris, vahendas Reuters.

Konservatiivide ehk tooride poolt annaks oma hääle 43 protsenti osalenutest ning see on ühe protsendipunkti võrra vähem kui nädal aega tagasi.

Leiboristide poolt hääletaks 38 protsenti valijatest, mis tähendab, et nädalaga on nende toetus tõusnud kolme protsendipunkti võrra.

Liberaaldemokraatidele annaks oma hääle 10 protsenti valijatest, nende toetus on nädalaga tõusnud ühe protsendipunkti võrra.

Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) saaks vaid neli protsenti häältest ning kõiki ülejäänud parteisid ja kandidaatidele hääletaks kokku kuus protsenti valijatest.

Pärast esmaspäevast terrorirünnakut peatasid erakonnad oma valimiskampaaniad, kuid reedel alustavad kaks suurparteid taas kampaaniaga.

Suurbritannia ennetähtaegsed parlamendivalimised toimuvad 8. juunil. Kui peaminister May valimised aprillis välja kuulutas, prognoositi konservatiividele ülekaalukat võitu, kuid konservatiivide edumaa on sellest ajast saadik vähenenud. Mõlemad suurparteid avaldasid eelmisel nädalal oma valimismanifestid ning näiteks konservatiivide mõned sotsiaalpoliitikat puudutavad plaanid pälvisid teravat kriitikat.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: