Margus Kurm asub ametisse Euroopa Kontrollikojas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Margus Kurm
Margus Kurm Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Endine juhtiv riigiprokurör, praegune Tartu ülikooli õigusteaduskonna õppejõud Margus Kurm asub juunis ametisse Euroopa Kontrollikoja liikme Juhan Partsi kabineti atašeena.

Kurm ütles ERR-ile, et ta asub atašeena ametisse 1. juunil ning tema ametiaja kestvus sõltub Partsi ametiaja kestvusest. Euroopa Liidu Nõukogu nimetas mullu 19. detsembril Juhan Partsi Euroopa Kontrollikoja liikmeks 1. jaanuarist 2017 kuni 31. detsembrini 2022.

Euroopa Kontrollikoja ülesanne on kaasa aidata Euroopa Liidu finantsjuhtimise parandamisele, edendada aruandekohustuse täitmist ja läbipaistvust ning tegutseda liidu kodanike finantshuvide sõltumatu kaitsjana.

EL-i sõltumatu välisaudiitorina kontrollib Euroopa Kontrollikoda, et EL-i vahendid oleksid õigesti kirjendatud, et neid kogutakse ja kasutatakse kooskõlas asjassepuutuvate eeskirjade ja määrustega ning et neist saadav kasu oleks võimalikult suur.

Kontrollikoja liikmeteks on üks esindaja igast Euroopa Liidu liikmesriigist.

Margus Kurm oli aastatel 2003-2005 justiitsministeeriumi asekantsler, aastatel 2005-2010 juhtiv riigiprokurör, aastatel 2010-2012 Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör ning nõunik aastatel 2012-2015 Eesti alalise esinduse OECD ja UNESCO juures.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: