Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tõniste: riigi rahandus ei tohiks olla mängumaa

Ettevõtjast riigikogu liige Toomas Tõniste, kes võtab peagi Sven Sesterilt üle rahandusministri portfelli, lubab kaitsta põhimõtet, et riigi rahandus oleks võimalikult stabiilne.

Tõniste ütles, et maksupakett on juba riigikogus ja rahandusminister enam otseselt midagi teha ei saa.

Tõniste põhimõte on, et riigi rahandus ei tohiks olla mängumaa, kus katsetatakse. "Ideaalis peaks see olema stabiilne, ettevõtjasõbarik keskkond. Et ettevõtjad tunnevad, et neid austatakse. Nad on nõus makse maksma, kui saavad aru, kuhu see raha läheb."

Tõniste lubas vastu seista ka bürokraatia paisumisele. Ta tuletas meelde, et masu ajal sai riigikogu sellega väga hästi hakkama, kuid ka nüüd ei tohi paisutada sektorit, mis kulutab ettevõtjate makstud makse.

IRL-i eestseisus toetas kolmapäeval konsensuslikult parteijuhi Helir-Valdor Seederi ettepanekut vahetada valitsusdelegatsioonis välja kolm liiget.

Seeder ütles, et vangerdus ei ole kuidagi ajendatud seniste ministrite kehvast tööst, vaid tema soov uue erakonnajuhina on see, et poliitika oleks selgem ja partei suudaks end jõulisemalt kehtestada.

Lisaks Sesterile loovutavad koha valitsuses veel kaitseminister Margus Tsahkna, kelle ameti võtab üle Jüri Luik. Keskkonnaministri kohal lahkub Marko Pomerants ja uueks ministriks saab Siim Kiisler.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: