USA on valmis koostööks Venemaaga Süüria lennukeelutsoonide loomisel

USA välisminister Rex Tillerson.
USA välisminister Rex Tillerson. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA on valmis tegema Venemaaga koostööd lennukeelutsoonide loomiseks Süürias, ütles Ühendriikide välisminister Rex Tillerson kolmapäeval.

 

Tillersoni sõnul on Venemaal eriline vastutus aidata kaasa sõjast laastatud Süüria stabiliseerimisele.

"USA on valmis uurima võimalust luua koos Venemaaga ühised mehhanismid tagamaks stabiilsuse, seal hulgas lennukeelutsoonid, relvarahuvaatlejate tegevuse kohapeal ning humanitaarabi koordineeritud kohaletoimetamise," sõnas Tillerson.

USA välisminister tegi avalduse enne president Donald Trumpi reedele kavandatud kohtumist Vene riigipea Vladimir Putiniga G20 tippkohtumise raames Saksamaal Hamburgis.

"ISIS on raskelt haavatud ja võib olla Süürias täieliku lüüasaamise künnisel, kui kõik osapooled keskenduvad sellele eesmärgile," ütles Tillerson, kasutades äärmusrühmituse Islamiriik teist nimekuju. "Selleks, et missioon lõpule viia, peab rahvusvaheline kogukond, eriti Venemaa, kõrvaldama takistused ISIS-e lüüasaamise teelt."

"Me kutsume kõiki osapooli, seal hulgas Süüria valitsust ja tema liitlasi, Süüria opositsioonivägesid ja koalitsioonejõude pidama lahingut ISIS-e lüüasaamiseks, vältima üksteisega konflikti ning pidama kinni kokkulepitud geograafilistest piiridest ja deeskaleerimise protokollidest," lisas ta.

"Venemaal on eriline vastutus abistada nendes jõupingutustes," sõnas Tillerson.

Moskval kui Süüria presidendi Bashar al-Assadi peamisel toetajal on ka vastutus takistada tema režiimil keemiarelvade kasutamist, rõhutas USA välisminister.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: