Transaviabaltika tahab Kuressaarde suviseid lisalende ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Transaviabaltika
Transaviabaltika Autor/allikas: Jüri Norkroos/Transaviabaltika

Transaviabaltika tahab lisalende Kuressaarde, kuid vajab selleks maavalitsuse otsust.

Lennustatistika näitas Kuressaare suunal juunis 77 protsendilist lennutäitumust, Kärdla lendude täitumus jäi juunis sarnaselt möödunud kuudele 40 protsendi juurde.

Lennuettevõtte esindaja Rene Must ütles, et Tallinna-Kärdla-Tallinna suunal lendas 865 reisijat ja Tallinna-Kuressaare-Tallinna suunal oli juunis 1457 lennureisijat.

Must tõdes, et juunis tehti Kärdlasse arvuliselt rohkem lende kui Kuressaarde.

"Saare maavalitsuse otsusega vähendati jaaniaja lende – nii näiteks oli meil 23. juunil vaid üks lend Kuressaarde ja 24. juunil tühistasime Saare maavalitsuse otsusega lennu sootuks," ütles Must ja lisas, et Transaviabaltika on valmis teenindama oluliselt rohkem lende kui vastava sihtkoha maavalitsus vaid sellekohase otsuse langetaks.

Must märkis, et suveperioodil oleks otstarbekas reedeti, pühapäeviti ja ka esmaspäeviti lisada Kuressaare suunal täiendav lisalend pärastlõunaks, mis aitaks katta suvist lennuvajadust.

"Meie hinnangul ja võttes arvesse praegust suvist piletimüüki Kuressaare suunal, oleks otstarbekas tuua praegusesse lennugraafikusse pärastlõunane lisalend neil populaarsetel päevadel ja seda nii, et Tallinnast väljuks reedeti, pühapäeviti ja esmaspäeviti lisalend kell 15 ja Kuresaarest Tallinna kell 15.55," ütles Must.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hankel saarte lennuühenduse pidamiseks tegi kolmest pakkujast parima pakkumise Leedu ettevõte Transaviabaltika. Leping pakkumuse võitnud ettevõttega kestab kuni 31. maini 2019.

Transaviabaltika lennuliinide projektinimetus Eestis on Saartelennuliinid, mis teenindab maavalitsustega sõlmitud lepingute läbi lende Kuressaarde ning Kärdlasse.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: