Stoltenbergi hinnangul on NATO suhted Venemaaga madalseisus

NATO peasekretär Jens Stoltenberg.
NATO peasekretär Jens Stoltenberg. Autor/allikas: Thierry Charlier/AFP/Scanpix

NATO peasekretär Jens Stoltenberg tõdes neljapäeval, et alliansi suhted Venemaaga on läbi teinud järsu languse ja on kõige keerulisemas seisus pärast külma sõda.

"Ma arvan, et õige on öelda, et NATO suhted Venemaaga on keerulisemad, kui mistahes ajaperioodil pärast külma sõda," sõnas Stoltenberg telekanalile CNN.

Stoltenberg avaldas arvamust pärast USA presidendi Donald Trumpi sõnavõttu, kes ütles, et Ühendriikide ja Venemaa suhted jõudnud kõigi aegade madalaimasse ja väga ohtlikku seisu. Trump süüdistas kujunenud olukorras kongressi.

"Meie suhted Venemaaga on kõigi aegade madalaimas ja väga ohtlikus seisus," kirjutas ta neljapäeval Twitteris.

"Te võite tänada kongressi, neidsamu inimesi, kes ei suuda meile anda isegi tervishoiuseadust (HCare)!" lisas ta, viidates oma senatis läbikukkunud tervishoiureformi kavale.

Trump tegi  selle avalduse päev pärast seda, kui oli vastumeelselt allkirjastanud kongressis heaks kiidetud sanktsioonideseaduse. Ta nimetas seadust tõsiselt puudulikuks, sest see "piirab täidesaatva võimu voli pidada läbirääkimisi".

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: