Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jätkus kohtupidamine Edgar Savisaare üle

{{1502175480000 | amCalendar}}

Teisipäeval jätkus Harju maakohtus pärast kaheksanädalast pausi Tallinna linnapea kohalt kõrvaldatud Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare korruptsioonisüüdistuse arutelu.

Viimane istung juuni keskel lõppes sellega, et kohus kutsus altkäemaksu võtmises süüdistatavale 67-aastasele veteranpoliitikule kõrge vererõhu tõttu kiirabi, pärast mida veetis Savisaar mitu päeva haiglas.

Ta on intervjuudes ja sotsiaalmeedia postitustes rõhutanud, et kui patoloogid ja kardioloogid on teda istungitel osalemiseks piisavalt terveks tunnistanud, siis tulebki valimistele oma mandaati uuendama minna.

Juunis kohtuarstina tunnistajapingis olnud Marika Väli lausus ekspertiisile tuginedes, et Savisaart võib järjest üle kuulata umbes 45 minutit kuni üks tund ja seejärel oleks vaja pidada umbes pooletunnine paus. Savisaare kuulamise aeg võib ka poolteist tundi olla, kui viimane sellega ise nõus on.

Prokuratuur süüdistab Savisaart neljas altkäemaksu episoodis

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on süüdistuse saanud juriidilise isikuna.

Savisaarele altkäemaksu andmises on süüdistuse saanud ärimehed Aivar Tuulberg, Alexander Kofkin, Hillar Teder ja Vello Kunman.

Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot süüdistatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele ning Savisaarele altkäemaksu vahendamises süüdistatakse ekspoliitik Villu Reiljani, samuti pidi kohtu ette astuma Põhja-Tallinna linnaosavanema endine asetäitja Priit Kutser.

Seitsme ametiisiku suhtes lõpetas prokuratuur kriminaalmenetluse aluse puudumise tõttu, kuna ametnike tegevus ei olnud kantud tahtlusest omastada linna vara erakonnale ega sellega seotud inimestele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: