Mikser arutas USA Esindajatekoja välisasjade komitee juhiga julgeolekut

Sven Mikser kohtus Edward Royce´iga.
Sven Mikser kohtus Edward Royce´iga. Autor/allikas: välisministeerium

Välisminister Sven Mikser arutas kohtumisel USA Esindajatekoja välisasjade komitee esimehe Edward Royce’iga partnerlussuhteid ning julgeolekuteemasid.

Mikseri ja Royce'i kinnitasid teisipäevasel kohtumisel kahe riigi häid partnerlussuhteid ning peatusid pikemalt julgeolekuteemadel, edastas välisministeerium. Ka arutati kohtumisel strateegilise kommunikatsiooni olulisust. Nii Mikser kui Royce leidsid, et koos saaksime aidata teisi Ida-Euroopa riike võitluses Venemaa propaganda vastu.

"Ameerika Ühendriigid on Eesti olulisemaid liitlasi ning kahe riigi suhted on väga tugevad. Seda näitavad arvukad kõrgetasemelised vastastikused visiidid, Ameerika Ühendriikide sõdurite kohaolek Eestis ning ka väga tihe koostöö küberturvalisuse valdkonnas," ütles välisminister Sven Mikser.

Ka olid kohtumisel kõne all Euroopa Liidu ja USA suhete tugevdamist, seda nii terrorismivastases võitluses, küberkaitses, kui atlandiüleses kaubanduses. "Rahvusvaheline kaubandus ei ole nullsummamäng, kus ühel pool on võitjad ning teisel pool kaotajad. Vabakaubandusleppest võidavad kõik," ütles Mikser.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: