Haigekassa nõukogu liikmete arv väheneb seitsmele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Haigekassa.

Sotsiaalministeerium muudab eelnõuga haigekassa seadust nii, et haigekassa nõukogu liikmete arv väheneb praeguselt viieteistkümnelt liikmelt seitsmele.

Kooskõlastusringil oleva eelnõu kohaselt on edaspidi haigekassa nõukogu liikmeteks tervise- ja tööminister ning rahandusminister ametikoha järgi.

Samuti on ametikoha järgi nõukogu liige riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees. Valitsus nimetab oma korraldusega tööandjate keskliidu ettepanekul kaks nõukogu liiget ning ametiühingute keskliidu ja puuetega inimeste koja ettepanekul mõlemast esindusorganisatsioonist ühe nõukogu liikme.

Vähendamaks huvide konflikti võimalust, ei või valitsuse nimetatud liige olla seotud tervishoiuteenuse osutajaga ega ravimi käitlemise tegevusluba omava või meditsiinitehnoloogia tootmise või müümisega tegeleva isikuga, kui see võib mõjutada tema sõltumatust või erapooletust. Samuti ei või nõukogu liige kuuluda nende tegevusalade esindusorganisatsiooni juhtorganisse.

Eelnõuga kavandatud muudatused on planeeritud jõustuma uue aasta 1. jaanuarist.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: