Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaa esitas protestinoodi seoses USA-s kavandatava läbiotsimisega

Foto: Kirill Kudryavtsev/AFP/Scanpix

Venemaa välisministeerium esitas USA-le protestinoodi seoses FBI kavatsusega korraldada vene kaubandusmissiooni hoones Washingtonis läbiotsimine.

Tegemist on järjekordse vastusammuga kahe riigi diplomaatilises vastasseisus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vene välisministeeriumi hinnangul on FBI väidetav läbiotsimiskavatsus ebaseaduslik ja ennekuulmatu agressiivne tegevus.
Välisministeeriumi hinnangul annaks läbiotsimine USA-le võimaluse jätta hoonesse midagi, mida seal varem ei pruukinud olla.

Nii kaubandusmissiooni hoone Washingtonis kui ka samasugune New Yorgis ning Venemaa konsulaat San Franciscos peavad aga oma uksed sulgema - nii nõudis USA kaks päeva tagasi.

Täpselt samal päeval saabus USAsse uus vene suursaadik Anatoli Antonov. Vene välisminister Sergei Lavrov pidas niivõrd kiiret etteteatamisaega kahetsusväärseks ja lubas vastusamme.

Ühendriikide meedia tähelepanu pälvis San Francisco konsulaat suitsusambaga. Kohalesõitnud tuletõrjujad hoonesse sisse ei saanud. Tule tegemine hoones ajal kui väljas on 35 kraadi sooja, oli pealtnägijate arvates kummaline.

USA otsustas vene esinduste uste sulgemist nõuda vastuseks Moskva nõudmisele vähendada poole võrra ameerika diplomaatide arvu Venemaal. Diplomaatiline tüli jätkub ning välistatud ei ole, et Moskva tahab näiteks usa konsulaatide sulgemist venemaal.

Praegu on mõlemal riigil kolm dipomaatilist esindust. Suhete jahenemine algas suvel, kui USA kongress kiitis heaks uued vene vastased sanktsioonid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: