Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Moskva nimetas Venemaa esinduste sulgemise otsust USA-s vaenulikuks

{{1504450920000 | amCalendar}}
Foto: Stephen Lam/Reuters/Scanpix

Moskva nõudis pühapäeval USA-lt Venemaa diplomaatiliste esinduste sulgemise otsuse muutmist ja ütles, et suhete halvenemises on süüdi Washington.

"Me peame toimunut Washingtoni otseselt vaenulikuks aktiks ja rahvusvahelise õiguse rikkumiseks," ütles Vene välisministeerium avalduses.

"Me kutsume Ameerika võime mõistusele tulema ja tagastama kohe Venemaa diplomaatilise kinnisvara, vastasel juhul on USA süüdi meie suhete pidevas halvenemises."

Venemaa oli sunnitud laupäeval vabastama USA korraldusel oma konsulaadi San Franciscos ning diplomaatilised esindused New Yorgis ja Washingtonis.

USA föderaalagendid inspekteerisid Vene kaubandusesindust Washingtonis, et kinnitada selle sulgemist, samuti konsulaati San Franciscos ja bürood New Yorgis.

Vene välisministeerium ütles pühapäeval, et "konfiskeeritud hooned on nüüd USA luureteenistuse ja relvastatud politsei käsutuses".

Moskva süüdistas USA-d rahvusvahelise õiguse rikkumises

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) läbiotsimised Vene kaubandusesinduses Washingtonis on täesti vastuvõetamatud ja halvendavad veelgi kahepoolseid suhteid, märkis pühapäeval Kreml.

"Võib väljendada sügavat kahetsust seoses täiesti ilmse rahvusvahelise õiguse rikkumisega. Käimas on tegelikult rahvusvahelise õiguse õõnestamine, astutakse samme, mis on selgelt vastuolus diplomaatiliste suhete konventsiooniga," ütles presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.

Ta ütles, et kui kuu aja eest näis, et USA-Vene suhete edasine halvenemine ei ole enam võimalik, siis nüüd näitavat Ameerika pool, et nad on võimelised minema veelgi kaugemale.

Küsimusele vastusammudest vastas Peskov: "Oodakem ära Vene riigipea seisukoha selles küsimuses."

Washington andis sulgemiskäsu neljapäeval vastuseks Moskva korraldusele vähendada Ühendriikide diplomaatilise missiooni personali 1. septembriks 755 inimese võrra.

Sellega jääb Venemaale 455 USA diplomaatilist töötajat, sama palju kui on Venemaal Ühendriikides.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: