Mikser tänas Poola kolleegi panuse eest Baltikumi turvalisusesse

Sven Mikser
Sven Mikser Autor/allikas: Poola välisministeerium

Välisminister Sven Mikser kohtus esmaspäeval oma Poola kolleegi Witold Waszczykowskiga, kellega arutati Eesti ja Poola suhteid, julgeolekuolukorda, Eesti eesistumist ja idapartnerlusega seonduvat.

Mikser tänas Poola kolleegi panuse eest Balti regiooni julgeoleku tagamisse. "Eesti ja Poola näevad praeguseks hetkeks kujunenud julgeolekuolukorda ühtemoodi ning mõistavad vajadust NATO heidutusvõimet tugevdada," ütles välisminister. "Jagame ka seisukohta, et atlandiülene koostöö on regiooni julgeoleku seisukohalt väga oluline."

Eesti Euroopa Liidu eesistumisest rääkides märkis Mikser, et Eesti soovib näha ühtset ja otsustusvõimelist ELi. „Peame rääkima ühel häälel, et olla usaldusväärne partner meie liitlastele,“ ütles Mikser.

„Ainult nii saame Euroopa Liiduna ületada ühised väljakutsed ja tulla kriisidest tugevamana välja,“ ütles ta. Välisministrid arutasid ka eelseisvat välisministrite mitteametlikku kohtumist Tallinnas selle nädala teises pooles.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: