Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Orkaan Irma tabab prognooside kohaselt otse Miami linna

{{1504836300000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AFP

USA riikliku orkaanikeskuse neljapäevase prognoosi kohaselt tabab orkaan Irma otse Miami linna, vahendas telekanal CNN.

Miami Beachi linnapea Philip Levine manitses elanikke ohtu täie tõsidusega võtma ja soovitas neil kodudest võimalikult kiiresti lahkuda.

USA Florida osariigi kuberner Rick Scott hoiatas reedel, et kõik osariigi 20 miljonit elanikku peaksid olema valmis evakueerumiseks peatselt saabuva 4. kategooria orkaani Irma eest.

"Ärge eirake evakueerumiskorraldusi. Pidage meeles, et me võime taastada teie kodu, kuid me ei suuda taastada teie elu. Kõik floridalased peaksid olema valmis peatseks evakueerumiseks," lisas ta.

Florida osariigis kuulutati juba varem sel nädalal välja hädaolukord ja alustati inimeste evakueerimisega.

Saint-Martinil sai orkaanis surma kümme inimest

Orkaan Irma on Hollandi meretagusel Saint-Martini saarel nõudnud kaks inimelu, vigastatuid on 43, teatas Hollandi ametnik reedel.

Kannatanute kohta muid andmeid ei ole, ütles Hollandi siseminister Ronald Plasterk.

Prantsuse ametnike sõnul sai Prantsuse poolel surma vähemalt kaheksa inimest. Saarest osa kuulub Hollandile ja osa Prantsusmaale.

"Me kinnitame, et üks inimene hukkus ja veel mitmed said vigastada, kuid üldpilt pole veel täielik," ütles Plasterk Haagis ajakirjanikele.

Hollandi peaminister Mark Rutte oli varem päeval teatanud, et orkaan Irma hävitas Saint-Martini saare lennujaama ja sadama, mistõttu ei saa Kariibi mere saare Hollandi poolele enam minna, kuid valitsus valmistub saatma abi õhu teel.

"Kahjuks pole võimalik saarele praegu minna, sest lennujaam ja sadam said tohutult kannatada," ütles Mark Rutte ajakirjanikele.

Irma mõõtmed olid Saint-Martini saarele jõudes "eepilised", lausus Rutte. "Pole elektrit, bensiini, kraanivett. Majad on vee all, autod hulbivad tänavatel, elanikud istuvad kahjustatud majades pimedas ning äralõigatuna ülejäänud maailmast," lisas ta.

Hollandi sõjavägi valmistub saatma kaks lennukit abi jagama piirkonda, kus elab umbes 40 000 inimest.

Territoriaalnõukogu president Daniel Gibbs ütles raadiojaamale Radio Caraïbes International, et viienda kategooria orkaan Irma purustas saare Prantsuse osas 95 protsenti majapidamistest.

Élysée palee sõnul kavatseb Prantsuse president Emmanuel Macron sõita saarele Irma laastamistööd oma silmaga vaatama kohe, kui ilm seda lubab.

Neitsisaartel nõudis orkaan Irma vähemalt neli inimelu

USA võimuesindajad teatasid neljapäeval, et orkaan Irma nõudis Neitsisaartel vähemalt neli inimelu.

Hukkunute arvu kinnitasid päästetöötajad ja kuberner Kenneth Mappi ametkond.

USA president kuulutas hädaolukorra välja ka Lõuna-Carolinas

USA president Donald Trump kuulutas seoses orkaan Irma lähenemisega hädaolukorra välja ka Lõuna-Carolina osariigis. Presidendi väljakuulutatud hädaolukord hõlbustab föderaalabi eraldamist ja suunamist õnnetuspiirkondadesse.

Kariibi mere saartel suurt laastamistööd teinud ja erinevatel andmetel juba vähemalt 13 inimelu nõudnud orkaan Irma liigub sihikindlalt Florida suunas ja viimaste prognooside kohaselt tabab otse Miami linna. Irma tagajärgi peljatakse ka Georgia osariigis.

Haiti võimuesindajad tõdesid telekanalile CNN, et riik pole orkaani laastamistööks valmis. Sündmuskohal viibiva telekanali ajakirjaniku sõnul "palvetatakse, et orkaan otse saart ei tabaks".

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: