Briti parlament toetas esimesel hääletusel valitsuse Brexiti eelnõud

Foto: SCANPIX / AFP

Briti parlament toetas esmaspäeval esimesel hääletusel valitsuse Euroopa Liidust (EL) väljaastumise õigusliku raamistiku eelnõud, edastas kohalik meedia.

Pärast 13 tundi kestnud vaidlust hääletas poolt 326 ja vastu oli 290 seadusandjat.

Briti Brexiti minister David Davis hoiatas esmaspäeval kaose puhkemise eest, kui parlament eelnõud heaks ei kiida.

"Eelnõu vastu hääletamine täiendab kaootilise väljaastumise toetamist. Briti rahvas ei hääletanud segaduse poolt, seda ei tohiks teha ka parlament," ütles Davis.

Eelnõu tühistab jõustumisel muu hulgas 1972. aastal jõustunud Suurbritannia Euroopa Liitu astumise lepingu ja sellega muudetakse umbes 12 000 EL-i seadust ja regulatsiooni pärast lahkulöömist 2019. aasta märtsis siseriiklikeks õigusaktideks.

Fallon: jätkame Euroopa julgeolekusse panustamist

Suurbritannia pakub Euroopa Liidule toetust sõjalistes operatsioonides, koostööd sanktsioonide kehtestamises ning ühiseid välispoliitilisi seisukohti, teatas kaitseminister Michael Fallon. Ministri sõnul on tiheda koostöö jätkamine euroliiduga tingimata vajalik, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me oleme algusest peale selgelt välja öelnud, et me tahame jätkata nii julgeoleku- kui ka kaubanduspartnerlust EL-ga. Oleme selles maailmajaos silmitsi ohtudega, mis mõjutavad ka meid Britannias. Terrorism, massiränne, mererööv meie kaubateedel. Seepärast esitasime ettepanekud, kuidas meie relvajõud võiks panustada EL-i üldisesse julgeolekusse. On eluliselt tähtis jätkata koostööd maailmajao üldise julgeoleku nimel," ütles Fallon.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: