Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

SAPTK kogus ligi 3300 allkirja võrdse kohtlemise seaduse laiendamise vastu

Varro Vooglaid.
Varro Vooglaid. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) esindajad annavad teisipäeval justiitsminister Urmas Reinsalule (IRL) üle 3280 inimese poolt allkirjastatud pöördumise, milles palutakse mitte nõustuda sotsiaalministeeriumis ettevalmistatud diskrimineerimise keelu laiendamise plaaniga.

SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul juhitakse pöördumises tähelepanu asjaolule, et sotsiaalminister Jevgeni Ossinovski (SDE) haldusalas valminud eelnõu näeb ette võrdse kohtlemise seaduse laiendamise nii, et inimesi, kes ei nõustu oma usuliste või kõlbeliste veendumuste tõttu osutama teenuseid või rentima eluaset homoseksuaalidele, saaks karistusseadustiku §-i 152 kohaselt karistada kas rahatrahvi, aresti või koguni vangistusega.

"Minule, mu lähedastele ja paljudele teistele vabaduse ideaali austavatele inimestele on selline homoideoloogia ühiskonnale jõuga pealesurumine sügavalt vastuvõetamatu," seisab pöördumises.

Vooglaiu sõnul peab Eesti vabariigis säilima kodanikele tagatud õigus ja vabadus osaleda eraõiguslikes suhetes ilma, et oldaks sunnitud oma usulistest või kõlbelistest veendumustest lahti ütlema ning homoseksuaalseid suhteid moraalselt heaks kiitma.

"Vaba ühiskonna ideaali silmas pidades on sotsiaalministeeriumi plaan rakendada riiklik karistusvõim homoideoloogia kehtestamise teenistusse skandaalne ja õõvastav," on kirjas pöördumises.

Vooglaid meenutas, et SAPTK hoiatas juba 2014. aastal kampaaniat "Kaitskem üheskoos perekonda!" algatades, et kooseluseaduse läbisurumine on osa laiemast homoideoloogia kehtestamise püüdlusest, mille ilminguks saab olema ka usu-, veendumuste- ja südametunnistuse vabaduse jõuline ahistamine.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: