Tsahkna: SDE ja EKRE vaidlevad kooseluseaduse üle riigikogu valimisteni

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) endise esimehe Margus Tsahkna sõnul soovivad sotsiaaldemokraadid ja konservatiivne rahvaerakond (EKRE) hoida kooseluseaduse teemat konfliktina üleval kuni 2019. aastal toimuvate riigikogu valimisteni.

"Ennustan, et pikemas perspektiivis legaliseeritakse samasooliste abielu ja muudetakse perekonnaseadust ning kooseluseadus tühistatakse nagu Saksamaal," ütles Tsahkna kolmapäeval ERR-i uudisteportaali saates "Otse uudistemajast" usutluses Ainar Ruussaarele.

Ta lisas, et valijate tähelepanu võitmiseks on nii sotsiaaldemokraatidel kui EKRE-l huvi hoida vaidlust kooseluseaduse üle kuni riigikogu valimisteni.

"Konflikt ehitatakse üles, kuigi see pole teema, mis Eestis peaks suuremat osa inimesi kuidagi morjendama. Kooseluseadus pole see probleem, mis eesti rahva taastootmist mõjutaks, heteropaaride oht pole mitte homopaarid, vaid teised heteropaarid," rääkis Tsahkna.

Tsahkna nentis, et tänapäeva poliitikas töötavad toetuse pälvimiseks konfliktid ja poliitika pole enam kompromisside kunst. "Kuid see pole ainult Eesti probleem," lausus riigikogu sõltumatu saadik Tsahkna, viidates Ameerika Ühendriikide presidendivalimistele ja Donald Trumpi taktikale.

Ta lausus, et EKRE kampaania mõjutab seda tüüpi inimeste hingekeeli, kelle omi USA puhul näiteks Barack Obama ei puudutanud, näiteks Kesk-Ameerika elanikke.

Tsahkna ei kandideeri kohalikel valimistel ja ei kavatse enda sõnul mõne erakonnaga liituda, ega tegele ka ise uue erakonna loomisega. 2019. aasta riigikogu valimistel osalemise kohta ütles Tsahkna, suure tõenäosusega ta ei kandideeri. "Selleks peaks tekkima mingi väga eriline säde ja tunne, et mul on midagi veel edasi anda."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: